اخبار استارتاپی

برگزاری کارگاه استارتاپ و کارآفرینی توسط بنیاد ملی نخبگان

رئیس بنیاد نخبگان استان تهران، ضمن اشاره به ضرورت ایجاد هم‌افزایی بین‌دستگاهی، مهمترین برنامه‌ها و فعالیت‌های این بنیاد را تشریح کرد.

به گزارش اکوموتیو، نشست مشترک رئیس بنیاد نخبگان استان تهران و دبیر ستاد فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی‌و‌فناوری ریاست‌جمهوری با هدف افزایش تعاملات دوجانبه برگزار شد.

در این نشست، سید محمدحسین سجادی‌نیری؛ دبیر ستاد فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی‌و‌فناوری ریاست‌جمهوری به محور برنامه‌های این ستاد اشاره کرد و گفت: توجه به صنایع و اقتصاد خلاق و نوآور و ایجاد کارگروه ارزیابی شرکت‌های مرتبط و همچنین حمایت از آن‌ها به صورت آزمایشی، از مهمترین اقدامات این ستاد است.

وی بسترسازی برای شناسایی و توسعۀ زمینۀ فعالیت شرکت‌های صنایع خلاق به کمک صندوق‌ سرمایه‌گذاری خطرپذیر برکت و امکان ایجاد ثروت، رفاه و منابع انسانی متخصص در حوزۀ صنایع و اقتصاد اخلاق را از دیگر فعالیت‌های ستاد فناوری‌های نرم و هویت‌ساز برشمرد.

در ادامه، علیرضا زراسوندی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان تهران، ضمن اشاره به ضرورت ایجاد هم‌افزایی بین‌دستگاهی، مهمترین برنامه‌ها و فعالیت‌های این بنیاد را تشریح کرد.

وی با اشاره به تراکم 80 درصدی اجتماع نخبگان در استان تهران، افزود: ایجاد کارگروه‌ها و نشست‌های نخبگانی در محورهای مختلف با توجه به نیازهای امروز کشور و فراهم‌سازی بستر لازم برای عملیاتی‌شدن تفکر نخبگانی خاصه در حوزه‌های کارآفرینی و توانمندسازی برای ایجاد کسب‌وکار نوپا، از مهمترین رویکردهای بنیاد نخبگان استان تهران است.

در این جلسه، تصمیم‌گیری‌های لازم در خصوص برگزاری اولین کارگاه آشنایی مستعدان‌برتر با ستاد توسعۀ فناوری‌های نرم و هویت‌ساز و همچنین برنامه‌ریزی برای مشخص کردن نقش و جایگاه نخبگان در صنعت گردشگری و صنایع‌دستی در دستور کار قرار گرفت. بر این اساس اولین استارت‌آپ نخبگان در حوزۀ صنایع خلاق، با همکاری بنیاد نخبگان استان تهران، ستاد توسعۀ فناوری‌های نرم و هویت‌ساز و بخش‌خصوصی برگزار خواهد شد.

برچسب ها

سید علی رضوی

مدیر تیم اکوموتیو دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت مهندسی در دانشگاه صنعتی شریف

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *