اخبار استارتاپی

رفع مشکلات مالیاتی و بیمه ای استارتاپ ها در جریان است

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پیگیری مشکلات استارتاپ‌ ها در حوزه مالیات و بیمه به صورت فوریتی خبر داد.

به گزارش اکوموتیو؛ رسول سراییان، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان فناوری اطلاعات درباره مشکلات استارت آپ‌ ها در حوزه بیمه و مالیات عنوان کرد: برخی از دغدغه‌ های استارت آپ‌ ها بررسی شده و روند تکمیل بررسی در حال انجام است. حوزه مشترک و مهم در بین دغدغه فعالان حوزه کسب و کارهای نوپا بیمه و مالیات به شمار می‌ رود؛ در واقع بخش دغدغه مالیاتی استارت آپ‌ ها به وزارت امور اقتصادی و دارایی مربوط است و مسئله بیمه نیز به سازمان تامین اجتماعی و در نهایت به مجموعه وزارت کار ارتباط دارد و این مسئله به عنوان یک طرح فوریتی از سوی نهادهای ذیربط از جمله سازمان فناوری اطلاعات کشور در حال رسیدگی است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مشکلات قضایی و برخورد سلیقه‌ ای با استارت آپ‌ها اظهار داشت: در نشست با استارت آپ‌ ها مسئله تماس از سوی برخی ارگان‌ ها با شماره‌های Private یا همان شماره‌های خصوصی به منظور حذف برخی از محتواها مطرح شد که نمونه‌ ای از برخورد سلیقه‌ ای با استارت آپ‌ ها است. همچنین استارت آپ‌ ها به خصوص کسب و کارهای نوپا حوزه محتوایی درگیر مشکلات قضایی بسیاری هستند که رفع این مشکلات خارج از چارچوب وزارت ارتباطات است اما به هیچ عنوان این مشکلات در آینده ادامه نخواهد داشت و با مذاکره و بررسی دغدغه‌ های ارگان‌ های مسئول ، مکانیزمی برای رفع این دسته از مشکلات ایجاد می‌شود.

رییس سازمان فناوری اطلاعات کشور ادامه داد: به منظور گسترش آموزش فعالان عرصه استارت آپی و حمایت از کسب و کارهای نوپا قرار است تا مراکز توانمند سازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپا افزایش پیدا کند.

وی اضافه کرد: بر اساس نقشه راه مرکز توانمندسازی و تسهیل‌ گری کسب‌ و کارهای نوپای فاوا، این مراکز باید گسترش پیدا کند و در تمامی استان‌ ها یک دفتر فعال داشته باشد.

سراییان تصریح کرد: فعالیت‌ های بسیار زیادی برای حمایت از استارت آپ‌ ها در راه است و در دهه فجر شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه خواهیم بود.

برچسب ها

مهسا رستمی

دانشجوی دانشگاه تهران، علاقه‌مند به تحولات اکوسیستم کارآفرینی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *