اخبار استارتاپی

استفاده نیمی از مردم دنیا از بیت کوین تا ۵ سال دیگر!

قیمت هر بیت کوین تا سال ۲۰۲۰ میلادی ۱ میلیون دلار خواهد بود! 

به گفته جان مک آفی یکی از متخصصان نرم افزارهای رایانه‌ای و از تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال، علیرغم کاهش قیمت بیت کوین در هفته‌های اخیر، تا کمتر از ۵ سال دیگر استفاده از ارزهای مجازی یکی از مرسوم‌ترین شکل‌های پرداخت خواهد بود و در واقع این ارزها به عنوان ”پول” استفاده خواهد شد.

به گزارش اکوموتیو، به نقل از Russia Today، مک آفی در جریان کنفرانسی اقتصادی در رابطه با امنیت نرم‌افزارهای رایانه‌ای در این مورد اذعان کرده است که ”در پنج سال آینده به شما قول می‌دهم که بیش از نیمی از مردم دنیا از ارزهای مجازی استفاده خواهند کرد” و ” دلیل آنکه نیمی دیگر از مردم از ارزهای مجازی استفاده نخواهند کرد این است که احتمالا آن‌ها گوشی‌های هوشمند (اسمارت فون) ندارند یا به طور کلی دسترسی به اینترنت ندارند”. مک آفی اعتقاد دارد که قیمت هر بیت کوین تا سال ۲۰۲۰ میلادی یک میلیون دلار خواهد بود!

لازم به ذکر است که کنفرانس مذکور در شهر پوکت تایلند برگزار شده و بیش از ۱۰۰۰ نفر از ۵۰ کشور مختلف دنیا در آن شرکت کرده اند که در این میان نام ۱۰۰ شرکت روسی فعال در حوزه ”پیشنهاد اولیه پول دیجیتالی” به چشم می خورد. گفته می‌شود که شرکت‌کنندگان در این کنفرانس بین المللی برای افزایش سرمایه شرکت‌های تازه تاسیس خود در پی جذب سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای مجازی بوده‌اند. برخی از شرکت‌هایی که در این کنفرانس در جستجوی جذب سرمایه در ارزهای دیجیتال بوده اند اقدام به ایجاد سایت‌های اینترنتی کرده‌اند که در آن با استفاده از فناوری سه‌بعدی علاقمندان می‌توانند از محصولات این شرکت‌ها کسب اطلاع کنند.

این در حالی است که در جریان این کنفرانس اقتصادی، قیمت بیت کوین ۱۳،۵۰۰ دلار بود و در پایان این کنفرانس قیمت این ارز دیجیتال به ۱۰،۰۰۰ دلار کاهش یافت. بسیاری از شرکت کنندگان در این کنفرانس کاهش قیمت بیت کوین را نشانه ای بد ندانسته و آن را به فال نیک گرفته‌اند و در این خصوص با مک آفی هم عقیده بوده‌اند.

منبع
Russia Today
برچسب ها

مهسا رستمی

دانشجوی دانشگاه تهران، علاقه‌مند به تحولات اکوسیستم کارآفرینی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *