اخبار استارتاپی

ثبت نام 370 استارتاپ در سامانه جشنواره ایده ها و فرصت ها

دبیر شورای ارتقای آگاهی های عمومی، اطلاع رسانی و افکارسنجی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه از ثبت نام 370 تیم استارتاپی در سامانه سومین جشنواره ملی ایده ها و فرصت ها خبر داد.

به گزارش اکوموتیو، مهدی افتخاری با اعلام این خبر گفت: این تعداد نسبت به سال گذشته رشد 3.5 برابری داشته است و 225 تیم از تعداد تیم های ثبت نام شده پس از غربالگری اولیه به مرحله داوری میانی جشنواره راه یافتند.

رییس شورای سیاستگذاری سومین جشنواره ملی ایده ها و فرصت ها اظهار کرد: ایده این تیم ها در روزهای 17 و 18 بهمن توسط کمیته داوران میانی جشنواره بررسی شد و تعداد 65 تیم ( 54 تیم در بخش بزرگسال و 11 تیم در بخش دانش آموزی) امکان حضور در مرحله نهایی جشنواره را کسب کردند.

افتخاری ادامه داد: سومین جشنواره ملی ایده ها و فرصت ها در 2 رده سنی بزرگسالان و دانش آموزی در حال برگزاری است و آسیب های حوزه خانواده، آسیب ها و جرایم فضای مجازی، اعتیاد و سایر عادات مخرب، تخلفات رانندگی و ترویج فرهنگ آمد و شد سالم، جرایم و آسیب های حوزه سلامت جسم و روان، جرایم مالکیت معنوی و سرقت ادبی، جرایم اقتصادی و سایر جرایم، آسیب های اجتماعی و همه آسیب ها به عنوان هشت محور سومین جشنواره ملی ایده ها و فرصت ها تعیین شد که موضوعات تخلفات رانندگی با 46، سایر جرایم و آسیب های اجتماعی با 41، آسیب ها و جرایم فضای مجازی با 33 و آسیب های حوزه خانواده با 32 ایده به ترتیب بیشترین تعداد ایده ها را به خود اختصاص داده اند.

دبیر شورای ارتقای آگاهی های عمومی، اطلاع رسانی و افکارسنجی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: تیم های راه یافته به مرحله نهایی جشنواره ترکیبی از 20 استان کشور هستند و استان تهران با 20 تیم و استان های اصفهان و خراسان رضوی هر کدام با شرکت 8 تیم بیشترین تیم های راه یافته به مرحله پایانی جشنواره را دارا هستند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون رویداد استارتاپی با این حجم در کشور برگزار نشده، افزود: بیشترین آمار مربوط به رویدادی با 63 تیم بوده است؛ تیم های راه یافته به مرحله پایانی در روزهای 26 و 27 بهمن در دانشگاه صنعتی شریف به رقابت خواهند پرداخت و 5 اسفند ماه همراه با اعطای جوایز به تیم های برگزیده اختتامیه این جشنواره برگزار خواهد شد.

دبیر جشنواره ملی فرصت ها و ایده ها، با اشاره به رونمایی از دو ایده برتر سال 95 با نام های «مرد قانون» و «دو یار» در حاشیه مراسم اختتامیه، گفت: مرد قانون یک بازی است که در قالب پلتفرم اندروید طراحی شده است و قوانین راهنمایی و رانندگی را به کاربران در رده های سنی مختلف آموزش می دهد. ایده دو یار نیز اپلیکشن ویژه بانوان است که به منظور ارتقای سبک زندگی سالم بعد از طلاق طراحی شده است.

افتخاری از داوران و کارشناسانی که بیش از 300 ایده را داوری کردند و همچنین از دانشگاه شریف و دبیرخانه های مناطق چهارگانه ( اصفهان ، خراسان رضوی ، آذربایجان شرقی و البرز ) قدردانی کرد.

بنر جشنواره ایده ها و فرصت ها

مهسا رستمی

دانشجوی دانشگاه تهران، علاقه‌مند به تحولات اکوسیستم کارآفرینی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *