اخبار استارتاپی

حمایت از استارتاپ‌های بورس کلید خورد

انعقاد تفاهم‌نامه، مابین شتاب‌دهنده‌ی فارابی و شرکت رایان‌بورس در جهت حمایت از استارتاپ‌‌های بورس

به گزارش اکوموتیو، شتاب‌دهنده‌ی فارابی به‌عنوان یکی از شتاب‌دهنده‌های مرکز شتاب‌دهی نوآوری پارک فناوری پردیس معاونت علمی، حمایت از استارتاپ‌های بورس را با امضا‌ی یک تفاهم‌نامه کلید زد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در مراسم اختتامیه‌ی فین‌استارز 2018 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران مدیران سازمان بورس، شرکت رایان‌بورس و شتاب‌دهنده‌ی فارابی حاضر شدند تا نخستین تفاهم‌نامه‌ی بخش خصوصی و دولتی با حمایت مرکز شتاب‌دهی نوآوری پارک فناوری پردیس معاونت علمی در حوزه‌ی استارتاپ‌های بازار سرمایه به امضا برسد.

با امضای این تفاهم‌نامه، استارتاپ‌های بازار سرمایه، از این پس می‌توانند مجوز فعالیت جداگانه دریافت کنند و هم‌چنین دسترسی به زیرساخت‌های فنی بازار سرمایه از طریق استارتاپ فینوپا حاصل خواهد شد.

در نمایشگاه فین‌استارز 2018 تفاهم‌نامه‌ای مابین شتاب‌دهنده‌ی فارابی و شرکت رایان‌بورس منعقد شد. در این مراسم، پویا کندری مدیرعامل شتاب‌دهنده‌ی فارابی و محمد قاسمی رئیس هیات مدیره‌ی شتاب‌دهنده‌ی فارابی به‌ نمایندگی از بخش خصوصی و استارتاپ‌های بازار سرمایه، تفاهم‌نامه‌ای را با شرکت رایان‌بورس به نمایندگی از سازمان بورس و اوراق بهادار امضا کردند.

استارتاپ‌های بازار سرمایه، تاکنون چالش‌های عدیده‌ای در خصوص اخذ مجوز از سازمان بورس به عنوان نهاد ناظر و فعالیت رسمی و قانونی در کشور داشتند.

بر أساس این تفاهم‌نامه، طرفین توافق کردند تا از طریق شرکت رایان‌بورس مجوزهای موقت و مورد تایید سازمان، صادر شود تا استارتاپ‌های این حوزه، بتوانند در مراجعه به مراجع قانونی، سازمان‌های دولتی و شرکت‌های فعال در این حوزه، با اتکا بر این مجوزها به توسعه‌ی کسب‌وکار خود بپردازند.

این توافق‌نامه، هم‌چنین بر همکاری در زمینه‌ی مشاوره، انتقال و تولید فناوری، آموزش تخصصی منابع انسانی، ترویج و توسعه و فرهنگ‌سازی و حمایت از پروژه‌ها و ایده‌های متقابل جهت سرمایه‌گذاری تاکید خواهد داشت.

هدف دیگر طرفین از تنظیم و اجرای این تفاهم‌نامه، ایجاد همکاری و هم‌افزایی در ارائه‌ی خدمات و اجرای پروژه‌های مشترك علمی پژوهشی و کاربردی در زمینه‌ی کسب‌وکارهای نوپا (استارتاپ‌های) فعال در حوزه‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات بازار سرمایه خواهد بود.

موضوع این تفاهم‌نامه نیز در زمینه‌ی همکاری ضابطه‌مند، بین شتاب‌دهنده از یک سو و رایان از سوی دیگر، جهت اجرای پروژه‌های پژوهشی – فنی، خدماتی، آموزشی و اجرایی در زمینه‌های استارتاپ‌های فعال در حوزه‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات بازار سرمایه و استفاده از پتانسیل‌های طرفین خواهد بود.

شتاب‌دهنده‌ی فارابی به عنوان یکی از شتاب‌دهنده‌های مورد تأیید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که زیرمجموعه‌ی مرکز شتاب‌دهی نوآوی پارک فناوری پردیس این معاونت فعالیت دارد، به صورت تخصصی در حوزه‌ی فناوری‌های مالی بالاخص بازار سرمایه، فعالیت داشته است.

امضای این تفاهم‌نامه به استارتاپ‌هایی که در این مرکز شتاب‌دهی حضور دارند، این فرصت را خواهد داد تا بتوانند از ارتباطات این شتاب‌دهنده با سازمان بورس و سایر نهادهای مالی به منظور پیش‌برد فعالیت‌های اقتصادی خود بهره ببرند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن