اخبار استارتاپیاخبار فین تک

همکاری فین‌تک‌ها با یک‌دیگر لازمه‌ی دستیابی به جهش و توسعه

معاون عملیات و نظارت بازار فرابورس ایران تعامل هرچه بیشتر فین‌تک‌ها و همکاری آن‌ها با یک‌دیگر برای دستیابی به موفقیت و توسعه را به واسطه‌ی فین‌استارز ممکن دانست.

معاون عملیات و نظارت بازار فرابورس ایران بر لزوم تعامل هرچه بیشتر فین‌تک‌ها و همکاری آن‌ها با یک‌دیگر برای دستیابی به موفقیت و توسعه تاکید کرد و گفت که این امر به واسطه‌ی فین‌استارز تسهیل می‌شود.

بهنام محسنی با اشاره به استقرار دبیرخانه‌ی دائمی فین‌استارز در فرابورس ایران، برگزاری فین‌استارز هم‌زمان با فاینکس را گامی فراتر برای نمایشگاه بورس، بانک و بیمه خواند و گفت: رویداد فین‌استارز ۲۰۱۸ در شرایطی برگزار شد که ما شاهد بلوغ بازار سرمایه هستیم.

او تصریح کرد: نهادهای مالی متنوع، بازارها و ابزارهای جدید پس از تصویب قانون بازار شکل گرفتند و رفته‌ رفته توسعه پیدا کردند بنابراین اکنون در سطح قابل قبولی از بازار سرمایه هستیم؛ البته این سطح در کنار همه مزایایی که دارد، با چالش‌هایی نیز مواجه است.

معاون عملیات و نظارت بازار فرابورس ایران با بیان این‌که همه معتقدیم که راه‌حل توسعه‌ی بازار سرمایه و گذر از این چالش‌ها، عبور از IT است و باید بستر فناوری اطلاعات و تکنولوژی‌های نوین را توسعه دهیم، ادامه داد: یکی از دلایل حضور فین‌تک‌ها در فین‌استارز ۲۰۱۸ توسعه‌ی کاربرد استفاده از فناوری‌های نوین در بازارهای مالی کشور است.

محسنی با تاکید بر این‌که مقرر است فین‌تک‌ها در بازار سرمایه به ارکان این بازار، فعالان و سرمایه‌گذاران کمک کنند تا از چالش‌های نظارتی، مالی و توسعه‌ای عبور کنند، گفت: قطعا ورود به حوزه‌ی فین‌تک، راه‌حل چالش‌های بازار سرمایه است؛ امیدواریم بذر توسعه‌ی IT و تکنولوژی از دل فین‌تک‌ها شکل گیرد و رشد کند.

معاون عملیات و نظارت بازار فرابورس ایران ابراز امیدواری کرد که زمانی می‌رسد، مشاهده می‌کنیم فین‌تک‌ها توانسته‌ اند چالش‌های بزرگی را در بازار سرمایه رفع کنند.

او در ادامه در مورد عملکرد مثبت استارت‌آپ‌های حاضر در فین‌استارز نیز گفت: همه‌ی استارت‌آپ‌ها در حوزه‌ی کاری خود توانا هستند و هر کدام از منظری می‌توانند به بازارهای مالی کمک کنند؛ بالاخص در بازار سرمایه در حوزه‌هایی هم‌چون الگوریتم‌های معاملاتی، نظارتی و تسهیل فرایند KYC (ریسک عدم شفافیت)، استارت‌آپ‌ها می‌توانند ورود پیدا کنند.

محسنی یادآور شد که فین‌تک‌های حاضر در فین استارز ۲۰۱۸ باید فکر توسعه‌ای داشته باشند و به این نکته توجه کنند که با همکاری فین‌تک‌ها، جهش رخ می‌دهد.

معاون عملیات و نظارت بازار فرابورس ایران در پایان در تکمیل سخنان خود گفت: اگر فین‌تک‌ها با یک‌دیگر همکاری کنند، می‌توانند اقداماتی انجام دهند که به صورت اهرمی بسیار فراتر و عظیم‌تر از کار انفرادی است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا