اخبار استارتاپی

نقشه‌ی بومی اسنپ به زودی ارائه می‌شود

سرویس تاکسی اینترنتی اسنپ پس از قطع ارتباط API سرویس نقشه‌ی گوگل برای سایت‌های ایرانی با دامنه‌ی ir‌ اقدام به ارائه‌ی نقشه‌ی بومی خود کرده است.

به‌گزارش اکوموتیو، سرویس تاکسی اینترنتی اسنپ پس از قطع ارتباط API سرویس نقشه‌ی گوگل برای سایت‌های ایرانی با دامنه‌ی ir‌ اقدام به ارائه‌ی نقشه‌ی بومی خود کرده است.

از چند روز پیش گوگل، ارتباط API سرویس نقشه‌ی خود را برای آن دسته از سایت‌های ایرانی که از دامنه‌ی ir استفاده می‌کنند، قطع کرد. به این ترتیب بسیاری از کسب‌وکارهای مبتنی بر سرویس گوگل مپس با مشکل مواجه شده‌ اند.

حسین مرادقلی، مدیر ارشد فناوری اسنپ، اعلام کرد: تمام دامنه‌های ir به دلیل تحریم‌ها با مشکل مواجه شده‌ اند. هنوز گوگل به‌طور رسمی این موضوع را تأیید نکرده و فعلاً در این باره سکوت کرده است.

وی هم‌چنین گفت: زمانی که اپلیکیشن ما از گوگل‌ پلی حذف شد نیز پاسخی به ما ندادند و چیزی را تأیید یا تکذیب نکردند.

وی در ادامه افزود: مسدود شدن دامنه‌های ir باعث می‌شود کسب‌وکارهای اینترنتی با مشکل جدی مواجه شوند؛ چرا که در حال حاضر هنوز یک جایگزین کامل بومی برای این سرویس ارائه نشده است. با این حال ما از ۷ ماه پیش توسعه‌ی نقشه‌ی بومی خود را آغاز کردیم و اکنون برای شرایط فعلی آماده هستیم. در حال حاضر اپلیکیشن اسنپ هنوز با مشکل مواجه نشده و مشکل وب‌اپلیکیشن نیز به‌طور موقت حل شده است.

وی اظهار امیدواری کرد که در آینده‌ی نزدیک وب‌اپلیکیشن و پنل سازمانی اسنپ به نقشه‌ی داخلی این سرویس مهاجرت خواهند کرد.

برچسب ها

مهسا رستمی

دانشجوی دانشگاه تهران، علاقه‌مند به تحولات اکوسیستم کارآفرینی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *