اخبار استارتاپی

دومین همایش همکاری‌های بین‌المللی اقتصادی و فناوری ایران و اروپا

رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی از برگزاری دومین همایش همکاری‌های بین‌المللی اقتصادی و فناوری ایران و اروپا در بروکسل خبر داد.

علی‌مرتضی بی‌رنگ، رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به برگزاری دومین همایش همکاری‌های بین‌المللی اقتصادی و فناوری ایران و اروپا در بروکسل، گفت: این همایش 31 خرداد تا اول تیرماه سال جاری با هدف مقابله با پروژه‌ی ایران‌هراسی پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و در مقابل سیاست های امریکا برای برهم زدن توافق برجام برگزار می‌شود.

وی افزود: این همایش با محوریت همکاری های طرفین بر روی موضوعاتی چون توسعه‌ی اقتصادی، رشد جامعه‌ی استارتاپی و نیز بین‌المللی‌سازی شرکت‌های دانش‌بنیان برگزار می‌شود و معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری نیز در مراسم افتتاحیه‌ی آن، سخنرانی خواهد کرد.

به گفته‌ی بی‌رنگ، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری پس از شرکت در مراسم افتتاحیه و سخنرانی در خصوص اکوسیستم نوآوری، وضعیت استارتاپ‌ها در ایران و نیز ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان، با برخی مقامات عالی رتبه در بلژیک و اتحادیه‌ی اروپا نیز ملاقات خواهد کرد.

وی هم‌چنین تصریح کرد: این همایش به همت موسسه‌ی مطالعاتی روند و با مشورت وزارت امور خارجه با موضوع همکاری‌های اقتصادی و فناوری در بروکسل به عنوان مقر اصلی اتحادیه‌ی اروپا برگزار می‌شود؛ دور اول این همایش نیز 3 سال پیش در وین برگزار شده است.

قائم مقام معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در امور بین الملل ادامه داد: جنجال و هراس آفرینی آمریکا موجب شده که بسیاری از شرکت‌های اروپایی در همکاری با ایران جانب احتیاط را رعایت کنند؛ اما هرگونه کمک به مقابله با این اقدامات از طریق فضاسازی مثبت در مورد همکاری‌های ایران و اورپا، کاری بس ضروری است و به پیشبرد سیاست‌های کشورمان کمک می‌کند.

بی‌رنگ در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در این برنامه از مقامات بلژیکی و کمیسیونرهای اتحادیه‌ی اروپا دعوت شده است و شرکت‌های دانش‌بنیان کوچک و متوسط نیز در این همایش مشارکت خواهند کرد.

وی افزود: همـایش همکارى‌هـاى ایـران و اروپا با محوریت “چشم انداز جدید” با هدف مشخص کردن افق‌هاى جدید همکارى در زمینه‌‌هاى فناورى، راه‌اندازى کسب‌وکارهای نو، فناورى مالى، انرژى و منابع طبیعى با تمرکز بر منابع تجدید‌پذیر، معادن، ریسک سرمایه، سرمایه‌گذارى و مناطق آزاد تجارى، توسط موسسه‌ی مطالعات اقتصادى و بین‌المللى روند و مرکز همکارى‌هاى اقتصادى – تجارى ایران و اروپا IEBC، با همکارى معاونت علمى و فناورى ریاست جمهورى برگزار می‌شود.

بی‌رنگ در ادامه تصریح کرد: در این همایش سیاست‌گذاران و تصمیم‌گیران عالى رتبه و مدیران ارشد اجرایى از ایران، اروپا براى بحث و تبادل نظر در خصوص افق‌هاى جـدید همـکارى، شناسـایى ظرفیت‌هـاى موجـود و فرصت‌هاى اجرایى در راستاى شکوفا کردن اقتصـاد و مشخص کـردن چشم‌انـدازهـاى امیدوارکننده در شرایط فعلى، حضور خواهند یافت.

به گفته‌ی وی، در این همایش دو روزه، نشست‌های تخصصی با موضوعاتی چون «چشم انـداز استـارتاپ‌هـا در ایـران»، «مشـارکت در حـوزه‌ی فین‌تک (فنـاور‌ها و نـوآورى‌هاى مـالى)»، «سرمایه‌گـذارى و کسب‌وکـار در ایـران»، «انـرژى و منـابع ملى» و «صنـدوق‌هـاى سرمـایه‌گـذارى جسورانه» نیز برگزار خواهد شد.

رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی ادامه داد: «بخش نمایشگاهى استارت‌آپ‌ها»، «بخش نمایشگاهى تجارت و سرمایه‌گذارى»، «کارگاه با موضوع تطبیق (فرصت ویژه براى بانک‌هاى ایرانى)» و «نشست‌هاى B2B» از دیگر بخش‌های این همایش دو روزه خواهد بود.

بی‌رنگ در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: «معاون علمى و فناورى ریاست جمهورى»، «معاون سیاسى وزارت امورخارجه»، «وزیــر سابق نیــرو»، «معاون وزیر و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)»، «معاون امور بین الملل وزارت نفـت»، «قائم مقام بانک مرکزى جمهورى اسلامى ایران» و «دبیر شوراي عالی مناطق آزاد تجاري و ویژه اقتصادي» نیز سخنرانان کلیدی این همایش هستند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
منبع
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا