اخبار استارتاپی

سامانه ثبت درخواست‌های ارزی تا ۱۰ روز آینده راه‌اندازی می‌شود

طبق توافق میان معاونت توسعه‌ی مدیریت و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات، سازمان فناوری اطلاعات ایران و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، سامانه‌ی ثبت و تایید درخواست‌های ارزی محصولات ظرف مدت ۱۰ روز آینده راه‌اندازی می‌شود.

خدمات حقوقی کسب و کار

طبق توافق میان معاونت توسعه‌ی مدیریت و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات، سازمان فناوری اطلاعات ایران و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، سامانه‌ی ثبت و تایید درخواست‌های ارزی محصولات و خدمات نرم‌افزاری با هدف تسهیل و تسریع و شفاف‌سازی، کنترل و پایش، نظام پاسخگویی و فرآیند مربوط به تایید و تشخیص تا رفع تعهد ارزی ظرف مدت ۱۰ روز آینده راه‌اندازی می‌شود.

رسول سراییان، رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در نشست بررسی راه‌اندازی ثبت درخواست‌های ارزی محصولات و خدمات نرم‌افزاری با اشاره به واگذاری راه‌اندازی سامانه‌ی فرآیند ثبت و تایید درخواست‌های ارزی محصولات و خدمات نرم‌افزاری به سازمان نظام رایانه‌ای صنفی بیان کرد: «این سامانه می‌تواند مشکلات متقاضیان ارزی در حوزه‌ی محصولات و خدمات نرم‌افزاری را مرتفع کند. این اقدام با هدف واگذاری امور مربوط به بخش خصوصی و فعالان این حوزه صورت گرفته است.»

سامانه‌ی ثبت درخواست‌های ارزی محصولات و خدمات نرم‌افزاری برای تسهیل و تسریع و شفاف‌سازی، کنترل و پایش، نظام پاسخگویی و فرآیند مربوط به تایید و تشخیص تا رفع تعهد ارزی راه‌اندازی می‌شود و از این پس، همه‌ی متقاضیان درخواست‌های ارزی در حوزه‌ی محصولات و خدمات نرم‌افزاری که شامل شرکت‌های فعال در حوزه‌ی فناوری اطلاعات از جمله استارتاپ‌ها و اپراتورها می‌شوند از طریق این سامانه درخواست‌های خود را ارائه کنند.

این سامانه و فرآیند اجرایی آن به گونه‌ای طراحی شده است که پس از تخصیص ارز، فرآیند مصرف و کاربرد آن نیز به طور شفاف  قابل رصد و پایش است. گروه‌های مختلف کارشناسی، فرآیند ثبت و تایید درخواست‌ها را براساس مبلغ درخواستی را بررسی و نتیجه‌ی آن را به بانک مرکزی و وزارت ارتباطات اعلام می‌کنند که در وبگاه مربوطه قابل مشاهده است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
شنبه‌پرس
نمایش بیشتر

سید وحید مرتضوی

مدیر محتوای اکوموتیو، کارشناسی ارشد بهینه سازی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا