اخبار استارتاپی

سامانه ثبت درخواست‌های ارزی تا ۱۰ روز آینده راه‌اندازی می‌شود

طبق توافق میان معاونت توسعه‌ی مدیریت و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات، سازمان فناوری اطلاعات ایران و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، سامانه‌ی ثبت و تایید درخواست‌های ارزی محصولات ظرف مدت ۱۰ روز آینده راه‌اندازی می‌شود.

اکودی‌ام

طبق توافق میان معاونت توسعه‌ی مدیریت و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات، سازمان فناوری اطلاعات ایران و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، سامانه‌ی ثبت و تایید درخواست‌های ارزی محصولات و خدمات نرم‌افزاری با هدف تسهیل و تسریع و شفاف‌سازی، کنترل و پایش، نظام پاسخگویی و فرآیند مربوط به تایید و تشخیص تا رفع تعهد ارزی ظرف مدت ۱۰ روز آینده راه‌اندازی می‌شود.

رسول سراییان، رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در نشست بررسی راه‌اندازی ثبت درخواست‌های ارزی محصولات و خدمات نرم‌افزاری با اشاره به واگذاری راه‌اندازی سامانه‌ی فرآیند ثبت و تایید درخواست‌های ارزی محصولات و خدمات نرم‌افزاری به سازمان نظام رایانه‌ای صنفی بیان کرد: «این سامانه می‌تواند مشکلات متقاضیان ارزی در حوزه‌ی محصولات و خدمات نرم‌افزاری را مرتفع کند. این اقدام با هدف واگذاری امور مربوط به بخش خصوصی و فعالان این حوزه صورت گرفته است.»

سامانه‌ی ثبت درخواست‌های ارزی محصولات و خدمات نرم‌افزاری برای تسهیل و تسریع و شفاف‌سازی، کنترل و پایش، نظام پاسخگویی و فرآیند مربوط به تایید و تشخیص تا رفع تعهد ارزی راه‌اندازی می‌شود و از این پس، همه‌ی متقاضیان درخواست‌های ارزی در حوزه‌ی محصولات و خدمات نرم‌افزاری که شامل شرکت‌های فعال در حوزه‌ی فناوری اطلاعات از جمله استارتاپ‌ها و اپراتورها می‌شوند از طریق این سامانه درخواست‌های خود را ارائه کنند.

این سامانه و فرآیند اجرایی آن به گونه‌ای طراحی شده است که پس از تخصیص ارز، فرآیند مصرف و کاربرد آن نیز به طور شفاف  قابل رصد و پایش است. گروه‌های مختلف کارشناسی، فرآیند ثبت و تایید درخواست‌ها را براساس مبلغ درخواستی را بررسی و نتیجه‌ی آن را به بانک مرکزی و وزارت ارتباطات اعلام می‌کنند که در وبگاه مربوطه قابل مشاهده است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
شنبه‌پرس
نمایش بیشتر

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا