اخبار استارتاپی

همایش فناوری اطلاعات در توان‌‌افزایی زنان برگزار می‌شود

سمینار بین‌المللی «نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در توان‌افزایی زنان» با هدف ارتقای سطح آگاهی و تبادل تجارت داخلی و بین‌المللی برگزار می ‌شود.

سمینار بین‌المللی «نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در توان‌‌افزایی زنان» هم‌زمان با برگزاری بیست‌وچهارمین نمایشگاه الکامپ تهران، به همت معاونت زنان و خانواده‌ی ریاست جمهوری و وزارت ارتباطات با هدف ارتقای سطح آگاهی و تبادل تجارت داخلی و بین‌المللی برگزار می ‌شود.

این رویداد بین المللی که هفتم مرداد ۱۳۹۷ در تهران آغاز می‌شود، با حضور مقامات دولتی، اجرایی داخلی و بین‌المللی و  متخصصان دو حوزه‌ی زنان و خانواده و فناوری اطلاعات همراه خواهد بود. علاوه بر سفیران کشورهای مختلف، برخی از مقامات خارجی از جمله وزیران ارتباطات جمهوری آذربایجان و آفریقای جنوبی و وزیر زنان اندونزی به همراه محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در افتتاحیه سخنرانی خواهند داشت.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که با همکاری معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری، تلاش همه جانبه‌ای در راستای استفاده از ظرفیت‌‌های حوزه‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات برای توانمندسازی زنان و دختران داشته است، افق مدنظر در برگزاری این رویداد بین‌المللی را ایجاد زمینه‌های برقراری عدالت جنسیتی از طریق ICT و نیز بسترسازی همکاری‌های مشترک بین‌المللی در حوزه‌ی توانمندسازی زنان در چارچوب قوانین و سیاست‌های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران قرار داده است.

از سوی دیگر، تبادل ایده‌ها و بهره‌مندی از دانش، تخصص و تجارب مقامات دولتی و اجرایی کشورهای شرکت کننده و متخصصان داخلی و بین المللی دو حوزه‌ی زنان و خانواده و فناوری اطلاعات در راستای تحقق عدالت جنسیتی و توانمندسازی زنان و دختران از طریق ICT، آشنایی با ظرفیت و پتانسیل همکاری‌های مشترک فناورانه در عرصه‌های بین‌المللی، ایجاد زمینه‌ی اشتغال و کارآفرینی زنان بر بستر ICT در عرصه‌های بین‌المللی و نیز ارائه‌ و ترسیم الگوی زن مسلمان ایرانی کارآفرین به همراه انتقال تجارب از جمله اهداف و محورهای این همایش عنوان شده است.

در این رویداد بین‌المللی، پنل‌های تخصصی «نقش دولت‌‌ها در توانمندسازی زنان از طریق فناوری اطلاعات و بررسی ابعاد توانمندسازی زنان» با حضور مقامات دولتی و اجرایی کشورهای شرکت کننده و متخصصان داخلی و بین‌المللی شرکت کننده، برگزار خواهد شد.

با توجه به این‌که، توانمندسازی زنان یکی از مهم‌ترین راهکارهای تسریع توسعه در کشورهای در حال پیشرفت محسوب می‌شود، این نشست بین‌المللی به همین منظور برگزار می‌شود.

برگزاری این سمینار در کنار بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ ۲۰۱۸) با هدف ارتقای دانش و آگاهی زنان در استفاده از فناوری‌های ارتباطاتی و اطلاعاتی، فرصت مناسبی برای تبادل تجارب، نوآوری و اقدامات در زمینه‌‌ی توانمندسازی زنان و دختران از طریق فناوری اطلاعات و‌ ارتباطات و فرصتی برای بهره‌‌گیری صاحب‌نظران بین‌المللی و داخلی برای بومی‌سازی این تجارب در کشور خواهد بود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
منبع
ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا