اخبار استارتاپیاخبار کشاورزی

ورود صنعت کشاورزی به اکوسیستم استارتاپی

نایب رئیس اتاق بازرگانی بر ضرورت حضور استارتاپ‌ها در صنایع مختلف ازجمله صنعت کشاورزی تاکید کرد.

نایب رئیس اتاق بازرگانی با تاکید بر ضرورت حضور استارتاپ ها در صنایع مختلف ازجمله صنعت کشاورزی گفت: استارتاپ ها می‌توانند ظرفیت‌های خود را اعم از بازار دسترسی، تجارب، دانش و بینش حرفه‌ای خود وارد اکوسیستم استارتاپی کنند و درصد مناسبی از بودجه‌ی بنگاه‌ها باید به سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر اختصاص یابد.

«پدرام سلطانی» در نشست خبری با حضور استارتاپ های داخلی و خارجی حوزه‌ی کشاورزی با اشاره به فعالیت برخی شرکت‌ها در اکوسیستم استارتاپی و مدیریت نوآوری اظهار کرد: در این برنامه از کسب‌ و کارهای بزرگ کشور و مراکز تحقیقاتی نیز علاوه بر استارتاپ ها دعوت کردیم و این رویداد اولین رویداد بین‌المللی استارتاپی در حوزه‌ی کشاورزی محسوب می‌شود. با توجه به شرایط کنونی حوزه‌ی کشاورزی و بحران آب و محیط‌زیست، توجه به رویکردهای خلاقانه و استفاده از ظرفیت‌های استارتاپی ضرورتی اجتناب‌ناپذیر برای سرعت بخشیدن به بهبود شرایط نامساعد و پیدا کردن راه‌حل است.

وی ادامه داد: کشاورزی از حوزه‌هایی است که جریان نوآوری و کسب‌ و کارها به نسبت سایر حوزه‌ها کم‌تر در آن مورد توجه قرار گرفته است. بنابراین ضروری است از خلاقیت‌ها و تفویض آن‌ها با ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری استفاده شود. گروه پارسال اولین دوره‌ی کسب‌ و کاری خود را با تمرکز بر فعالیت‌های استارتاپی آغاز کرده است. ۱۰۰ استارتاپ کشاورزی از ۲۰ کشور اعلام آمادگی کردند و با فرآیند بررسی آن‌ها، درنهایت ۸ استارتاپ از ۷ کشور برای بررسی همکاری دعوت شدند.

تلاش سرمایه‌گذاری خطرپذیر برای جذب صندوق‌های سرمایه‌گذار خارجی در ایران

نایب رئیس اتاق بازرگانی افزود: روند سرمایه گذاری خطرپذیر به این محدوده است که شرایطی را فراهم کند که صندوق‌های سرمایه گذار خارجی در ایران سرمایه گذاری کنند و به این حوزه وارد شوند؛ اما ما تلاش داریم به‌عنوان شرکت ایرانی وارد تعامل با استارتاپ‌ها سایر کشورها شویم و اقدامات راهبردی با این کشورها داشته باشیم. برای کسب‌ و کارها و بنگاه‌ها نگاه به بیرون ضروری است و ما نیاز داریم تعامل را با اقتصاد جهانی افزایش دهیم.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت استارتاپ‌ها در حوزه‌ی صنعت، کشاورزی و معدن بیان کرد: استارتاپ‌ها می‌توانند ظرفیت‌های خود را اعم از بازار دسترسی، تجارب، دانش و بینش حرفه‌ای خود وارد اکوسیستم استارتاپی کنند. درصد مناسبی از بودجه‌ی بنگاه‌ها باید به سرمایه گذاری‌های خطر پذیر اختصاص یابد و علاوه بر تحقیق و توسعه منجر به خلاقیت و نوآوری شود. امیدواریم این حرکت شروع یک‌ روند جدید از سوی بنگاه‌های اقتصادی به اکوسیستم استارتاپی و فرآیند جهانی این اکوسیستم باشد.

در این نشست هم‌چنین پروا سلطانی- مدیرعامل شرکت فعال در زمینه‌ی محصولات شیمیایی، معدنی و کشاورزی و سلولزی – اظهار کرد: ظرفیت ما در ذخایر فرآوری محصولات خام و فرآوری آن‌ها برای رسیدن به بهره‌وری بیشتر است. ما در زمینه‌ی کشاورزی با ایده‌هایی نو در زمینه‌ی زنجیره‌ی ارزش غذایی فعالیت کردیم و برای رسیدن به ارزش‌افزوده تلاش می‌کنیم.

وی با اشاره به تغییر مدل صادراتی از سنتی به روشی با بهره‌وری بیشتر اظهار کرد: ما به کشورهای چین، روسیه، هنگ‌کنگ و عراق صادرات داشتیم و رتبه‌ی ۳۴ در گردش حسابی سالانه را کسب کردیم. جمعیت جهان در حال رشد سریع است و با توجه به این رشد باید محصولات کشاورزی را تا سال ۲۰۵۰، هفده درصد افزایش دهیم. در ایران زنجیره‌ی اطلاعاتی زیاد و بیش‌از ۶۰ نوع میوه و محصول در طول سال داریم اما با سرعت‌بالای فرسایش خاک و کمبود آب مواجهیم. بنابراین باید به دنبال فرصت‌های نوآوری در ایجاد محصول و روش‌های رقابت و کمبود آب و رسیدن به ارزش‌افزوده باشیم.

برچسب ها

مهسا رستمی

دانشجوی دانشگاه تهران، علاقه‌مند به تحولات اکوسیستم کارآفرینی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *