اخبار استارتاپی

ارائه خدمات به شرکت‌های دانش بنیان به صورت هوشمند

به منظور ایجاد بستری تعاملی برای معرفی عناصر فعال در زیست بوم کارآفرینی ایران، امکان تعامل دو سویه میان شرکت‌های دانش بنیان و نهادهای خصوصی و دولتی فراهم می‌شود.

به گزارش اکوموتیو؛ جامعه‌ی شرکت‌های دانش بنیان که شامل طیف وسیعی از شرکت‌های توانمند داخلی است، بازار هدف قابل توجهی برای شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات تخصصی محسوب می‌شود. از طرفی شرکت‌های دانش بنیان نیز برای توسعه‌ی کسب‌ و کار خود، نیاز به دریافت این خدمات دارند، تا بتوانند بر فعالیت‌های اصلی خود تمرکز کنند. طی هماهنگی‌های صورت گرفته، از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امکان اطلاع‌رسانی این خدمات از طریق سامانه‌ی نقشاپ فراهم‌ شده است و شرکت‌های متقاضی می‌توانند تقاضای خود را به نقشاپ ارائه دهند.

در این سامانه امکان معرفی استارتاپ‌های ایرانی فراهم‌ شده است. در این ابزار، استارتاپ ها ذیل دوازده دسته‌ی کلی (فروشگاه‌های اینترنتی، فین تک، سبک زندگی، ابزارها و سرویس‌ها، فناوری‌های پیشرفته، رسانه، بازی و دنیای مجازی، آموزش، اطلاعات، شبکه‌های اجتماعی و ارتباطات، سفر و جابه‌جایی و نرم‌افزار) معرفی‌شده است.

هم‌چنین نهادهای خصوصی و دولتی مختلفی می‌توانند به استارتاپ ها و شرکت‌های دانش بنیان برای رشد و توسعه کمک کنند. عدم آگاهی از وجود این نهادها، می‌تواند هزینه‌های زیادی را به این شرکت‌ها تحمیل کند. از طرفی، معمولاً فعالین صنعتی و بنیان‌گذاران استارتاپ ها و شرکت‌های دانش بنیان، فرصت کافی برای رصد عناصر فعال در زیست بوم کارآفرینی پیرامونشان ندارند. در زیست‌بوم کارآفرینی، این نهادها ذیل هشت دسته (سیاست‌گذاری، تامین مالی، پشتیبانی، نیروی انسانی، بازار، زیرساخت، تحقیق و توسعه و فرهنگ) معرفی‌شده است.

گفتنی است، شرکت‌های دانش‌ بنیان می‌توانند در هنگام ثبت‌نام در این سامانه، با وارد کردن کد daneshbonyan در قسمت شناسه‌ی معرف از بیش از ۳۰ درصد تخفیف برخوردار شوند.

منبع
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
برچسب ها

مهسا رستمی

دانشجوی دانشگاه تهران، علاقه‌مند به تحولات اکوسیستم کارآفرینی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *