اخبار استارتاپی

برگزاری مسابقه چاره بازار برای بانوان خلاق در کسب‌ و کار

مسابقه چاره بازار با هدف جذب، توانمندسازی و کشف تیم‌های مناسب بانوان جهت ورود به شتاب دهنده کسب‌ و کار های خلاق برگزار می‌شود.

یکی از مهم‌ترین عوامل شکست استارتاپ‌ها و کسب‌ و کارهای نوپا عدم وجود مدل کسب‌ و کار خلاقانه و ضعف در بازاریابی است از این‌ رو مسابقه «چاره بازار» برای رفع این مشکل برگزار می‌شود.

این مسابقه ویژه‌ی بانوان و با هدف ترغیب آنان به اشتغال در جایگاه‌هایی متناسب با خود و استفاده از توان متخصصان و نخبگان کشور و جذب، توانمندسازی و کشف تیم‌های مناسب بانوان جهت ورود به شتاب‌ دهنده‌ی کسب‌ و کارهای خلاق برپا خواهد شد.

در مرحله‌ی اول مسابقه «چاره بازار» تیم‌ها در ابتدا یک برنامه‌ی کلی جهت فروش را ارائه و طی ۴ هفته به‌صورت عملی این برنامه را اجرا می‌کنند. تیم‌های راه‌ یافته به مرحله‌ی دوم یک برنامه‌ی بازاریابی و فروش را تدوین و در مذاکره با مدیران شرکت‌ها آن را ارائه خواهند کرد.

تیم‌های برگزیده، در مرحله‌ی سوم با رصد و تحلیل بازار و به کمک مربیان، طرح خود را تکمیل و در قالب یک برنامه‌ی دقیق بازاریابی و فروش تدوین می‌کنند و در ادامه با کمک سرمایه‌ی اولیه‌ی ۵ میلیون تومان که در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد تا بازخورد لازم را دریافت کنند. در تمام مراحل مربیان و داوران متخصص حوزه‌ی مربوطه در کنار تیم‌ها خواهند بود تا به شیوه‌ی صحیح روند کار خود را پیش ببرند.

جوایز این مسابقه ۱۵۰ میلیون تومان برای تیم‌های برگزیده در نظر گرفته‌ شده است. هم‌چنین تا سقف ۵۰ میلیون تومان از تیم‌های برتر حمایت خواهد شد.

مسابقه «چاره بازار» با حمایت معاونت علمی و فناوری به‌منظور حمایت مادی و معنوی از ایده‌های نو و افراد خلاق و نوآور و با تمرکز بر بانوان صاحب ایده و یا مستعد همکاری در پرورش ایده  برگزار می‌شود.

«درآمد ناشی از سود حاصل از فروش برای همه‌ی شرکت‌کنندگان»، «معرفی به موقعیت‌های شغلی مرتبط»، «موقعیت همکاری با موسسات معتبر در حوزه‌ی بازاریابی و فروش»، «امکان دریافت نمایندگی کالا در شهرستان‌ها»، « آموزش‌های مجازی و کارگاهی و نظارت مربیان در حین مسابقه»، «انتقال تجربه‌های افراد موفق در این حوزه و مذاکره با مدیران شرکت‌های برتر»، «گواهی حضور در مرحله‌ی دوم و سوم مسابقه از طرف معاونت علمی» از دیگر تسهیلات و جوایز برای طرح‌های مطرح‌ شده در این مسابقه هستند.

فراخوان شرکت در مسابقه «چاره بازار» تا ۳۰ مردادماه اعلام‌ شده و اختتامیه و معرفی برگزیدگان در آذرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

منبع
مهر
برچسب ها

مهسا رستمی

دانشجوی دانشگاه تهران، علاقه‌مند به تحولات اکوسیستم کارآفرینی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *