اخبار استارتاپی

آخرین فرصت ثبت نام برای حضور در دوره‌های مرکز رشد فناوری نخبگان

فعالان 6 حوزه‌ی فناوری تا پایان مرداد ماه فرصت دارند تا برای حضور در مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس معاونت علمی ثبت نام کنند.

اکودی‌ام

به گزارش اکوموتیو، شرکت‌های کوچک و متوسط فناور با فناوری پیشرفته، نقش بسیار موثری در رونق اقتصادی، توسعه‌ی فناوری و به‌تبع آن کارآفرینی دارند. توسعه‌ی این شرکت‌ها در گرو ایجاد زیرساخت‌های لازم برای کاهش خطرپذیری آن‌ها در دوران شروع فعالیت خود است.

یکی از این زیرساخت‌ها، مراکز رشد واحدهای فناوری یا انکوباتورها هستند. مرکز رشد واحدهای فناوری برای کارآفرینان و واحدهای کوچک و نوپا که با تکیه‌ بر علم، تخصص و فناوری دارای ایده‌های قابل تجاری شدن هستند، مشاوره‌های ضروری و نیز خدمات و تجهیزات مناسب را برای رشد و ارتقای آن‌ها ارائه داده و آن‌ها را برای حضور مستقل و مؤثر در صحنه‌ی فناوری آماده می‌کند.

اما نکته‌ی مهم‌تر از ایده و طرح جذاب و خلاقانه و نوآور، وجود یک تیم کاری منسجم و هماهنگ و کامل برای اجرای صحیح ایده است.

واحدهای فناوری نوپا طی دوره‌ی حضور در مرکز رشد، با استفاده از دستاوردهای تحقیقاتی، به‌منظور دستیابی به دانش فنی و آمادگی برای تولید محصول یا خدمات، تلاش خواهند کرد. در این دوره، مرکز رشد علاوه بر ارائه‌ی امکانات و خدمات پشتیبانی، هدایت و نظارت بر روند پیشرفت این واحدهای فناوری را نیز به عهده خواهد داشت.

مرکز رشد فناوری نخبگان که در پارک فناوری پردیس واقع شده است، با ایجاد بستری مناسب برای تجاری‌سازی نتایج تحقیقات، ایجاد زمینه‌ی کارآفرینی و نوآوری، رونق اقتصاد منطقه، ایجاد فرصت‌های شغلی جدید و تولید و توسعه‌ی محصولات پیشرفته‌ی قابل عرضه به بازار و غیره به تیم‌ها و گروه‌های کاری متخصص و فعال صاحب ایده‌های برتر کمک می‌کند.

علاقه‌مندان حوزه‌های فناوری برق و تجهیزات الکترونیکی، نانو فناوری و مواد پیشرفته، حوزه‌ی سلامت و تجهیزات پزشکی، مکانیک پیشرفته و مکاترونیک، فناوری‌های دیجیتال و IT و نیز انرژی‌های تجدید پذیر برای ثبت‌نام در این مرکز تا پایان مردادماه مهلت دارند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
نمایش بیشتر

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا