اخبار استارتاپی

کارت پایان خدمت در ازای پروژه پژوهشی

به ‌موجب تفاهم میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان تسهیلات نظام‌ وظیفه تخصصی به افراد فعال در شرکت‌های خلاق ارائه می‌شود.

به ‌موجب تفاهم میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان و در راستای پشتیبانی از فعالیت‌های تخصصی دانش‌آموختگان برتر دانشگاهی که به فعالیت‌های فناورانه اشتغال دارند، تسهیلات نظام‌ وظیفه تخصصی به افراد فعال در شرکت‌های خلاق ارائه می‌شود.

تسهیلات خدمت نظام‌وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شرکت‌های خلاق با هدف ارتباط کاری دانش‌آموختگان برتر فناوری مشمول خدمت نظام‌ وظیفه شاغل در شرکت‌های خلاق با این شرکت‌ها اعطا می‌شود.

فرد متقاضی با اعطای این تسهیلات پس از احراز امتیازهای لازم، به ستاد کل نیروهای مسلح معرفی می‌شود و بعد از اجرای پروژه پژوهشی مورد نیاز یکی از سازمان‌های دفاعی یا دولتی کشور، کارت پایان خدمت خود را دریافت می‌کند.

با این شرایط، فرد فعال در شرکت‌های مورد تأیید می‌تواند در طول انجام پروژه‌ی تحقیقاتی، برحسب صلاح‌ دید سازمان دفاعی یا دولتی، به‌صورت پاره‌ وقت در محل آن سازمان حضور یابد و ارتباط کاری خود را با شرکت حفظ کند.

هر یک از شرکت‌های مشمول می‌توانند در بدو امر یک نفر و به ازای هر سه میلیارد ریال فروش سالانه (بر اساس اظهارنامه مالیاتی) یا به ازای هر پنج نفر نیروی کارشناسی شاغل تمام‌ وقت در شرکت (بر اساس فهرست بیمه)، یک نفر دیگر را که دارای شرایط اولیه است، معرفی کند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]

‫2 دیدگاه ها

  1. اگر رانت ایجاد نکنه و واقعا اجرایی بشه و معیار ها مناسب باشه فوق العاده س
    سربازی در کل بی فایده س
    ممنون از مطلب خوبتون

    1. ما هم امیدواریم به همین سمت بره و باعث ایجاد رانت و … نشه.
      موفق باشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا