اخبار استارتاپی

کارآفرینی به زودی قدرت نخست اقتصاد ایران می‌شود

سورنا ستاری با تاکید بر قرار گرفتن شهرهای فناور به عنوان زیرساخت و محور توسعه اقتصاد دانش بنیان گفت: به زودی بحث جدید "کارآفرینی" قدرت نخست اقتصاد ایران خواهد بود. 

اکودی‌ام

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با بیان این که شهرهای فناور زیرساخت و محور توسعه اقتصاد دانش بنیان قرار می‌گیرند، تاکید کرد: به زودی بحث جدید کارآفرینی قدرت نخست اقتصاد ایران خواهد بود.

به گزارش اکوموتیو، سورنا ستاری امروز در سی و پنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری که در هتل عباسی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: بیش از ۱۰۰ سال است که اقتصاد مبتنی بر نفت بر ایران حاکم است، اما طی چهار سال گذشته بر روی بحث جدیدی با عنوان اقتصاد دانش بنیان سرمایه گذاری شده است و به زودی بحث جدید کارآفرینی قدرت نخست اقتصاد ایران خواهد بود.

 وی با بیان این‌که ۴.۵ میلیون دانشجو و ۴۹ میلیون کاربر اینترنتی در کشور داریم، افزود: ضریب نفوذ تلفن همراه زیاد است و ما نیروی انسانی خوبی داریم و می‌دانیم اکوسیستم باعث نوآوری می‌شود، در اقتصاد نفتی همیشه فکر می‌کنیم که پول باعث پیشرفت است، اما باید اکوسیستمی وارد ایران شود که نه تنها بخشی از آن بلکه تمام اکوسیستم، پارک علم و فناوری باشد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با بیان این‌که بزرگترین استارتاپ خاورمیانه را داریم، اضافه کرد: در تعداد مقالات نانوتکنولوژی رتبه‌ی چهارم دنیا را داریم و سال گذشته حدود ۳۰۰ میلیون دلار فروش شرکت‌های نانوتکنولوژی کشور بوده است.

وی با اشاره به این‌که اقتصاد آینده ایران قطعا این شرکت‌ها هستند، اضافه کرد: نباید فراموش کرد که سیستم آموزشی در حال تغییر است. این که بگوییم مقاطع آموزشی مستقلی داریم، در آینده این مفاهیم از بین می‌رود. در حال حاضر آموزش تا مرگ مد نظر است.

ستاری با اشاره به شهرهای نوآور و هوشمند، گفت: کل شهر، یک پارک علم و فناوری است که هر روز برای زندگی بهتر آموزش می‌دهد و این آموزش زمانی اتفاق می‌افتد که دیدمان را گسترش دهیم.

وی با بیان این‌که بستر شهرهای ما پارک علم و فناوری است، اضافه کرد: شهرها را به عنوان زیرساخت توسعه آموزش و اقتصاد محور قرار می‌دهیم و باید به موقع عمل کنیم، البته امیدوارم چهره‌ی اقتصاد شهرهای بزرگ مثل اصفهان را عوض کنیم. ما در حوزه‌ی نیروی انسانی رتبه‌ی دوم و سوم دنیا را داریم و به این دلیل است که محیط کسب‌ و کار و اقبال عمومی سرمایه گذاری بر روی نیروی انسانی است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا