اخبار استارتاپی

حمایت دانشگاه تهران و شرکت مخابرات از استارتاپ های حوزه فناوری

تفاهم‌نامه‌ای بین دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و شرکت مخابرات ایران در راستای حمایت از استارتاپ های حوزه فناوری منعقد شد.

رئیس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران از امضای تفاهم‌نامه‌ این دانشکده با شرکت مخابرات ایران برای حمایت از استارتاپ های حوزه فناوری و ممانعت خروج آن‌ها از کشور خبر داد.

به گزارش اکوموتیو، محمدرضا زالی با اعلام این خبر گفت: بر اساس معتبرترین شاخص‌های علمی دنیا ایران جزو ۲۰ کشور دنیا است که نرخ استارتاپی بالایی دارد ولی عدم تامین مالی یکی از مشکلات استارتاپ های حوزه نرم‌افزار است.

رئیس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران ادامه داد: به منظور برطرف کردن موانع برای کارآفرینان حوزه فناوری اطلاعات، تفاهم‌نامه‌ای را با شرکت مخابرات ایران به امضا رسانده‌ ایم تا بدین وسیله از استارتاپ های حوزه فناوری حمایت کرده و مانع خروج آن‌ها از کشور شویم.

وی افزود: امیدواریم با این تفاهم که بین دانشگاه تهران و توسعه اعتماد مبین انجام شده است، گام مهمی در جهت تامین مالی کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات همراه برداشته شود و استارتاپ های این حوزه در قالب شتاب دهنده ها به توسعه کسب و کار خود بپردازند.

زالی تصریح کرد: در این شتاب دهنده ها، امکان بهره‌برداری خدمات از طریق زیرساخت‌های مخابرات ثابت و همراه با بیش از 50 میلیون مشترک، برای کارآفرینان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فراهم شده است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
نمایش بیشتر

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا