اخبار استارتاپی

رفع مشکل مالی شرکت های دانش بنیان توسط صندوق‌های پژوهش و فناوری

پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری‌ سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: برای کمک به شرکت های دانش بنیان صندوق‌های پژوهش راه اندازی شده‌اند.

اکودی‌ام

پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری‌ سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره‌ی برنامه‌های جدید معاونت علمی برای حمایت از فناوران گفت: تاسیس صندوق‌های پژوهش و فناوری در هر یک از استان‌های کشور برنامه‌ی جدیدی است که معاونت علمی آن را دنبال می‌کند.

معاون نوآوری و تجاری‌ سازی فناوری معاونت علمی با بیان این‌که صندوق پژوهش و فناوری می‌تواند مشکلات شرکت های دانش بنیان را برطرف کند اظهار کرد: این صندوق برای کمک به شرکت‌ها راه اندازی خواهد شد و بودجه‌ی اصلی خود را از منابع خصوصی تامین خواهد کرد.

وی ادامه داد: هم‌چنین بخش‌های مختلف بودجه صندوق پژوهش و فناوری توسط پارک‌های علم و فناوری و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تامین خواهد شد.

تخصیص منابع مالی به شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ ها

صالحی با بیان اینکه این صندوق محل خوبی برای تخصیص وام به شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ ها است، اظهار کرد: از منابع این صندوق می‌توان برای کمک به شرکت‌های کوچک استفاده کرد و هم‌چنین وام‌های کم بهره به استارتاپ ها داد.

معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی درباره‌ی تخصیص وام به شرکت های دانش بنیان بیان کرد: در حال حاضر یک میلیارد تومان وام تجاری‌ سازی به ۲۲ شرکت دانش بنیان تخصیص داده شده است.

وی ادامه داد: به دنبال این هستیم تا با کمک صندوق پژوهش و فناوری بتوانیم میزان وام به شرکت‌های دانش بنیان و هم‌چنین استارتاپ ها را بیشتر کنیم تا آن‌ها بتوانند با سادگی  هرچه تمام‌تر و به کمک منابع مالی در دسترس، مشکلات خود را برطرف کنند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا