اخبار استارتاپی

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی تغییر کرد

رئیس صندوق حمایت از صنایع الکترونیک به عنوان رئیس جدید هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی انتخاب شد.

رضا زرنوخی، رئیس انجمن سرمایه گذاری خطرپذیر خبر تغییر ریاست صندوق نوآوری و شکوفایی را تأیید کرد و گفت: بر اساس ابلاغیه‌ای که از سوی رئیس جمهور بوده دکتر علی وحدت رئیس جدید صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی و انتخاب شده است.

وی افزود: دکتر علی وحدت که پیش از این رئیس صندوق حمایت از صنایع الکترونیک بوده است از این هفته فعالیت خود را در صندوق نوآوری و شکوفایی آغاز می کند.

به گفته وی به زودی مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار خواهد شد.

در متن حکم دکتر روحانی رئیس جمهور خطاب به دکتر وحدت رئیس جدید صندوق نوآوری و شکوفایی آمده است:

« در اجرای مواد (۱۰) و (۱۲) اساسنامه صندوق نوآوری و شکوفایی مصوب ۱۳۹۰.۶.۲۰ هیأت وزیران و براساس مصوبه هیأت امنای آن صندوق، با عنایت به سوابق و تجربیات ارزشمند جناب عالی، به موجب این حکم به عنوان «عضو و رئیس هیأت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی» منصوب می‌شوید.

لازم است با همکاری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سایر دستگاه‌های اجرایی ذیربط، نسبت به پیشبرد اقتصاد دانش بنیان، رشد و توانمندسازی بخش خصوصی و شرکت‌های دانش بنیان و بهبود فرآیند تجاری سازی فناوری‌ها و کمک به ارتقای نظام مالی فناوری و نوآوری اقدام شایسته بعمل آید.

دوام توفیقات جنابعالی را از درگاه خداوند متعال مسالت می نمایم.»

پیش از این رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ، دکتر بهزاد سلطانی بود و قرار است بر اساس ابلاغیه رئیس جمهور از این پس دکتر علی وحدت ریاست این صندوق را بر عهده بگیرد.

دکتر علی وحدت پیش از رسیدن به ریاست صندوق نوآوری و شکوفایی، مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره صندوق حمایت از صنایع الکترونیک بوده است.

وی دارای مدرک دکترای مهندسی نساجی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر است و سوابق کاری و تخصصی نیز در وزارت صنعت، بنیاد ملی نخبگان، جشنواره شیخ بهایی و صنایع الکترونیک و مخابراتی دارد.

همچنین انجمن سرمایه گذاری خطرپذیر ایران زیر نظر وزارت کار فعالیت می‌کند و صندوق های پژوهش و فناوری، صندوق های سرمایه گذاری و صندوق های جسورانه بورسی عضو این انجمن هستند.

منبع
مهر

مهسا رستمی

دانشجوی دانشگاه تهران، علاقه‌مند به تحولات اکوسیستم کارآفرینی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *