اخبار استارتاپی

ارائه طرح های فناوری از ۲۷ استان در جشنواره ربع رشیدی

رئیس جشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی بابیان اینکه از ۲۷ استان کشور فناوری های خود را در این نمایشگاه به نمایش گذاشته اند، گفت: حضور در نمایشگاه تاثیر زیادی در فروش فناوری دارد.

دکتر علی جهانگیری معاون اقتصادی استانداری تبریز در حاشیه نمایشگاه فناوری و نوآوری ربع رشیدی اظهار داشت: این نمایشگاه در ۱۷ حوزه تخصصی شرکت های دانش بنیان را در خود جای داده است.

رئیس ششمین جشنواره فناوری و نوآوری ربع رشیدی افزود: در این نمایشگاه بیش از ۱۶۰۰ طرح از ۲۷ استان کشور ثبت نام کرده اند و طرح های خود را به نمایش گذاشته اند.

جهانگیری خاطرنشان کرد: از ۵ کشور سوئیس، چین، ترکیه، آذربایجان و مالی نیز در نمایشگاه حضور دارند و محصولات خود را به نمایش گذاشته اند.

وی خاطرنشان کرد: این نمایشگاه ۲۷ رویداد جانبی شامل ورکشاپ ها، سخنرانی ها، جشنواره و مسابقه خواهد داشت که در طی برگزاری نمایشگاه، اجرایی می‌شود.

جهانگیری افزود: این نمایشگاه تاثیر بسیار زیادی در فروش شرکت ها و ارائه محصولاتشان به کشورهای دیگر دارد.

رئیس ستاد جشنواره و نمایشگاه فناوری و نوآوری ربع رشیدی با اشاره به گزارش نمایشگاه پنجم ربع رشیدی گفت: ۶.۴۸ درصد از فناوری هایی که در نمایشگاه حاضر بودند، طی یک سال موفق به راه اندازی کسب و کار های جدید شدند.

معاون اقتصادی استانداری تبریز اظهار داشت: همچنین ۶.۷ درصد از شرکت های خصوصی و دانش بنیان حاضر در دوره پنجم ربع رشیدی موفق به عقد قراردادهایی برای تولید محصول و ورود به بازار شدند.

وی در خصوص فروش و اعطای امتیاز فناوری توسط شرکت های دانش بنیان حاضر در دوره پنجم نمایشگاه فناوری گفت: نزدیک به ۲ درصد شرکت ها، موفق به اعطای امتیاز و فروش محصول شان شدند.

منبع
مهر
برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *