اخبار استارتاپی

محدودیتی در حمایت از شرکت های دانش بنیان نداریم

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در شرایط جدید هیچ محدودیتی برای حمایت از شرکت های دانش بنیان وجود ندارد و در پشتیبانی از کسب و کارهای نوپا (استارتاپ ها) که در تولید و توزیع فعالند، باید کوشاتر باشیم.

به گزارش اکوموتیو، رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در آیین آغاز ششمین جشنواره و نمایشگاه نوآوری و فناوری رَبع رشیدی افزود: برنامه ششم توسعه کشور به خوبی بیان و تاکید کرده است که سهم دانش در مجموع اقتصاد کشور باید افزایش یابد و امروز همه می‌دانیم اگر این کار را پیش از این با جدیت انجام داده بودیم، در تحریم فعلی کمتر آسیب می‌دیدیم.

وی ادامه داد: اصلی‌ترین ابزار پیشرفت بر اساس دانش، جوانان نخبه اند و حضور آن‌ها در عرصه‌های مختلف علمی ثابت کننده وجود آنان در کشور است.

به گفته‌ی وی، انقلاب چهارم صنعتی و الزامات آن مانند اینترنت اشیا زندگی را دگرگون می‌کند و اگر به سرعت تلاش نکنیم در همه زمینه‌ها مشکل خواهیم داشت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: هر صنعتی برای اوج گرفتن و رشد به دو بال نیاز دارد: نوآوری و دانش. بنابراین یکی از کارهای اساسی ما در این دوره حمایت اساسی از شرکت های دانش بنیان است.

وی گفت: اقتصاد جهانی از «اقتصاد مبتنی بر منابع معدنی» به سوی «اقتصاد دانش محور» می رود و ما باید برای نزدیک شدن به اقتصاد جهانی تلاش کنیم.

رحمانی همفکری با بخش خصوصی را یکی از اقدامات مهم دانست و گفت: باید با فعالان حوزه صنعت و دانش بنیان مشورت کرده و با کار جهادی و استفاده از همه امکانات شرایط جدید را به فرصت تبدیل کنیم‌.

وی افزود: برای رفع مشکلات صنعتگران در استان های مختلف کارگروه هایی را تشکیل داده ایم که با مشورت ابتدا مشکلات را شناسایی کنند و سپس برای حل آن‌ها گام بردارند.

ششمین جشنواره و نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی با رویکرد تجاری سازی و آماده کردن تعامل عرضه کنندگان و متقاضیان فناوری از دهم تا چهاردهم آبان در نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار می‌شود.

ارائه ایده‌هایی در چهار بخش فناوری، توسعه و تجاری سازی فناوری، فروش محصولات دانش بنیان و شناسایی نیازمندی‌های فناورانه از اهداف برگزاری این جشنواره است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
عصر اقتصاد
نمایش بیشتر

سید وحید مرتضوی

مدیر محتوای اکوموتیو، کارشناسی ارشد بهینه سازی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا