اخبار استارتاپیاخبار و رویدادهای صادراتصادرات

برگشت ارز ناشی از صادرات به چرخه اقتصاد سرعت می‌گیرد

رئیس کل بانک مرکزی عنوان کرد: برگشت ارز ناشی از صادرات به چرخه اقتصاد، که برای امسال حداقل ۴۷ میلیارد دلار برآورد می‌شود، سرعت خواهد گرفت.

عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه صادرات، پیش نیاز رشد پایدار و مهمترین عامل ورود ارز به کشور وگسترش اشتغال و افزایش درآمد آحاد اقتصادی است، نوشت: طبیعی است به خاطر تحریم‌های ناجوانمردانه، برگشت ارز ناشی از آن به چرخه اقتصاد ، مشکلات و پیچیدگی‌هایی داشته باشد. بانک مرکزی با لحاظ تمام شرایط کشور و قوانین و مقررات، همراهی لازم را در این زمینه خواهد داشت.

وی افزود: تعهد برای آوردن ارز به چرخه اقتصاد می‌تواند درقالب ترکیبی از روش های مختلف عرضه ارز به سامانه نیما یاعرضه به صورت حواله واسکناس به صرافی ها یا واردات ثبت سفارش شده، برای خود و دیگران باشد.

بدیهی است راهکاری غیر از آنچه اشاره شد عملا نوعی خروج سرمایه از کشور تلقی می‌گردد که درتقابل با اهداف رشد وتوسعه اقتصادی کشور است. درمشورت با فعالین بخش خصوصی، تمهیداتی در مورد نحوه‌ی عمل گروه‌های مختلف صادرکنندگان اتخاذ شده است که با اجرای آن، برگشت ارز ناشی از صادرات به چرخه اقتصاد، که برای امسال حداقل ۴۷ میلیارد دلار برآورد می‌شود، سرعت خواهد گرفت.

انتظار از صادرکنندگان نیز همچون گذشته، همکاری با دولت و بانک مرکزی است و باید به خاطر داشت که عملکرد همه ما و ازجمله صادرکنندگان در شرایط خطیر کشور توسط مردم به قضاوت گذاشته خواهد شد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا