اخبار استارتاپی

حمایت صندوق نوآوری از نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: این صندوق از برگزاری نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی حمایت می کند.

به گزارش اکوموتیو، دکتر علی وحدت در جلسه ای که با دبیرکل شورای عالی عتف داشت، صندوق نوآوری از نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی(تستا) که با هدف حمایت از ساخت و تولید داخلی کشور برگزار می شود را اعلام کرد و گفت: این صندوق از برگزاری نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی حمایت می کند.

وی ضمن استقبال از حضور در نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی اظهار داشت: برگزاری چنین نمایشگاهی برای کمک به تولید و ساخت داخل اقدام ارزنده ای است ولی به شرطی که بتوانیم با تدبیر و شناسایی دقیق نیاز ، مشکل آن نیاز را بر طرف کنیم. مشکل اصلی در تدبیر و شناسایی دقیق نیازهای کشور است.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در خصوص حمایت از طرح های برگزیده در نمایشگاه تستا افزود :مطمئنا طرح هایی که توجیح فنی و اقتصادی لازم را داشته باشند و نیاز بازار را برطرف کنند، صندوق از آنها حمایت خواهد کرد و تضمین مالی این طرح ها را بر عهده خواهد گرفت.

 وحدت درخصوص اختصاص گرنت ۲۵ میلیارد ریالی وزارت علوم برای حمایت قراردادهای منعقده یا سرمایه گذاری در نمایشگاه دستاوردهای هفته ملی پژوهش و فناوری گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی هم در صورت نیاز به مراکزی که گرنت از طرف وزارت علوم دریافت کرده اند و نیازمند حمایت بیشتر هستند، تسهیلاتی را برای تسریع در پروژه اختصاص خواهد داد.

منبع
مهر
برچسب ها

مهسا رستمی

دانشجوی دانشگاه تهران، علاقه‌مند به تحولات اکوسیستم کارآفرینی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *