اخبار سرمایه گذاری خطرپذیراخبار استارتاپی

حمایت از محصولات بومی حوزه سلامت که رقبای مشابه خارجی دارند

تاکید بر لزوم توجه و حمایت از محصولات شرکت‌های دانش بنیان حوزه سلامت که توانایی رقابت با نمونه‌های مشابه خارجی دارند

اکودی‌ام

دکتر علی وحدت در جمع مدیران عامل شرکت‌های دانش بنیان حوزه سلامت با تاکید بر اینکه یکی از سیاست‌های جدید صندوق، کاهش فرآیند اعطای تسهیلات و خدمات مستقیم به شرکت‌های دانش بنیان است، گفت: در همین ارتباط باید با توجه به شرایط شرکت دانش بنیان و فضای حاکم بر اکوسیستم، تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی تغییر کند تا متناسب با نیاز شرکت باشد.

وی با اشاره به اینکه هنوز بسیاری از شرکت‌های دانش بنیان سراغ دریافت خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی نیامده‌ اند، تصریح کرد: بسیاری از ابزارهای بهره‌مندی از تامین مالی آسان است اما با مقررات اضافی آن را پیچیده کرده‌ ایم که درصددیم با اصلاح قوانین و مقررات این مسیر را هموار کنیم.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به سیاست جدید راه اندازی صندوق‌های سرمایه گذاری خطرپذیر تصریح کرد: با تاسیس این صندوق‌ که ماهیت خصوصی و تخصصی دارند به راحتی می توان شرکت‌ها را جذب کرده تا برای پروژه های مسئله محور همکاری و سرمایه ‌گذاری صورت گیرد.

وی با تاکید بر لزوم توجه به تولیدات شرکت‌های دانش بنیان که توانایی رقابت با نمونه‌های خارجی را دارند، خاطرنشان کرد: باید نهادهایی مانند هیئت امنای ارزی را متقاعد به خرید از تولیدات شرکت‌های دانش بنیان داخلی کرد و در همین ارتباط صندوق نوآوری و شکوفایی هم آمادگی حمایت از شرکت‌ها و ارائه تضامین لازم را دارد.

وحدت صندوق نوآوری و شکوفایی را نهاد مالی دانست که تفاوتش با بانک فهم در تکنولوژی است، تاکید کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی در حمایت از شرکت های دانش بنیان با محدودیتی در منابع مالی مواجه نیست و در عین حال می تواند از ظرفیت اهرم کردن این منابع جهت استفاده از منابع بانکی نیز بهره ببرد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا