اخبار استارتاپی

آغاز ثبت نام دومین فراخوان نوپاهای فناوری های همگرا

مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا، با هدف شناسایی استارتاپ های فعال و کمک به تجاری سازی دستاوردهای آنها دومین فراخوان نوپاهای فناوری‌های همگرا را اعلام کرد.

این فراخوان به استارتاپ ها فرصت می‌دهد تا با ثبت‌نام و معرفی محصول استارتاپی خود، پس از طی کردن مراحل داوری بتوانند فعالیت خود را در مجموعه‌های پشتیبان، ادامه دهند. فناوران، شرکت‌های نوپا و پژوهشگران به عنوان طرف عرضه، شرکت‌های صنعتی و سرمایه گذاران خطرپذیر به عنوان طرف تقاضا و شتابدهنده ها به عنوان رابط عرضه و تقاضا از جمله مخاطبان این فراخوان هستند.

این برنامه‌ می­‌تواند پلتفرم لازم را برای شناسایی دستاوردهای فناوران و نوآوران کشور در حوزه فناوری‌­های همگرا ، حمایت از آنها تا شکل‌گیری تیم کارآفرین و معرفی آنها به توسعه‌دهندگان کسب و کار و همچنین سرمایه گذاران فراهم آورد. به دلیل آشنا نبودن فناوران با فرآیند توسعه محصول و توسعه کسب و کار، بعد از شناسایی نوپاهای فناور و نوآور، آنها با حمایت مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا در یک دوره پیش شتابدهی، فرصت آن را خواهند داشت تا با این موارد آشنا شوند و بتوانند محصول استارتاپ خود را اعتبارسنجی کنند.

بعد از ثبت طرح‌های استارتاپی فناوران وبسایت فراخوان، طرح‌های ارسالی به داوران ارسال می‌شود. فناوران طرح‌های منتخب برای مصاحبه حضوری دعوت می‌شوند تا از طرح خود دفاع کنند. استارتاپ های منتخب در فرآیند داوری، وارد دوره پیش‌شتابدهی می‌شوند که در این دوره استارتاپ ها می‌توانند محصول کسب و کار خود را اعتبارسنجی کنند.

استارتاپ هایی که در دوره پیش‌شتابدهی موفق بوده و بتوانند از این مرحله عبور کنند، به مراکز حامی توسعه کسب و کار معرفی خواهند شد.

محورهای اصلی این فراخوان در حوزه‌های “سلامت”، “دارو و درمان”، “محیط زیست”، “آب و انرژی”، “زیست‌فناوری”، “تجهیزات و ملزومات پزشکی” و “مواد آرایشی و بهداشتی” است. علاوه بر آن محورهای ویژه‌ای در این دوره از رویداد در نظر گرفته شده است. محورهای ویژه عموماً مواردی هستند که جزو نیازهای فعلی کشور، مراکز حامی توسعه کسب و کار و صنایع بوده و در صورتی که محصول استارتاپ ها، در این حوزه باشد برنامه ویژه برای حمایت از روند توسعه کسب و کار آنها در دست خواهد بود.

محورهای ویژه این فراخوان سه حوزه رابطه مغز و رایانه، چاپگرهای زیستی سه بعدی، نسل جدید توالی‌یابی، آب و انرژی است.

در این دوره فراخوان 20 شتابدهنده و مرکز حامی توسعه کسب و کار برای حمایت از استارتاپ ها حضور دارند که نسبت به دوره اول رشد قابل توجهی را تجربه کرده است. یکی از ویژگی‌های فراخوان دوم حضور مراکز پشتیبانی فنی است. چهار مرکز پشتیبانی فنی با مهیا کردن زیرساخت‌های مناسب برای استارتاپ ها این فرصت را برای آنها به وجود خواهند آورد تا بتوانند ضمن بهره بردن از مشاوره‌های فنی این مراکز برای توسعه محصول خود از امکانات کارگاهی و آزمایشگاهی آنها بهره‌مند شوند.

متقاضیان شرکت در این فراخوان تا پایان بهمن 97، مهلت دارند نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند. محققان و متخصصان حوزه فناوری نانو نیز می‌توانند طرح‌های خود را برای این رویداد ارسال کنند.

برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *