اخبار استارتاپی

مرکز شتابدهی و نوآوری سلامت الکترونیکی ایجاد می‌شود

تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علوم پزشکی ایران و ستاد فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی برای ایجاد مرکز شتابدهی سلامت الکترونیکی امضاء شد.

اکودی‌ام

اولین جلسه شورای سیاستگذاری مرکز شتابدهی و نوآوری سلامت الکترونیکی با حضور سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

این جلسه با حضور دکتر جلیل کوهپایه زاده سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر امید پورنیک رئیس مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی ایران، مهدی محمدی دبیر ستاد فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نمایندگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان مدیریت در سالن شورا تشکیل شد.

در ابتدا دکتر امید پورنیک رئیس مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره بحث شتابدهنده ها گفت: یکی از اجزای زیست بوم فناوری بحث شتابدهنده ها است که شبیه مراکز رشد هستند و می‌توان در تجاری سازی از آن استفاده کرد.

رئیس مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی ایران خاطرنشان کرد: یکی از شتابدهنده ها ، شتابدهنده سلامت الکترونیک است که زودبازده است و با توجه به اینکه دانشگاه علوم پزشکی ایران به عنوان قطب فناوری اطلاعات سلامت در کشور معرفی شده است در نظر داریم با همکاری ستاد توسعه فناوری اطلاعات مرکز شتابدهی و نوآوری سلامت الکترونیکی را در محل کتابخانه مرکزی راه اندازی کنیم.

وی ضمن اعلام حمایت از گروه های سلامت الکترونیک گفت: مابه دنبال فرصت هایی هستیم که محصول محور باشد.

پورنیک با اشاره به بهره بردن از ظرفیت اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار داشت: در حوزه سلامت افراد بزرگی وجود دارند که باید در کنار افرا توانمند کسب و کار به صورت تیمی فعالیت کنند تا به نتیجه مطلوب دست یابند.

در ادامه مهدی محمدی دبیر ستاد فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره استارتاپ های حوزه فناوری، شتابدهنده های سلامت دیجیتال و توانمند سازی نیروی انسانی برای کسب و کارهای استاندارد توضیح داد.

محمدی حمایت خود را جهت توسعه مرکز شتابدهی و نوآوری سلامت الکترونیک دانشگاه علوم پزشکی ایران اعلام کرد و خواستار ارائه توجیه اقتصادی این طرح شد.

سپس سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایران از اجرای این طرح به عنوان یک ایده کارآفرین در راستای اهداف دانشگاه نسل سوم استقبال کرد و گفت: با هوشمندی و درایت باید در بخش های مختلف سرمایه گذاری کرد تا به نتیجه مطلوب دست یافت.

کوهپایه زاده بر بحث فرهنگ سازی و آشنایی اعضای دانشگاه در خصوص راه اندازی این مرکز نوین تاکید کرد.

در این جلسه تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علوم پزشکی ایران و ستاد فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضاء و اعضای شورای سیاستگذاری مرکز شتابدهی و نوآوری سلامت الکترونیکی دانشگاه علوم پزشکی ایران ابلاغ شد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
مهر
نمایش بیشتر

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا