اینفوگرافیکچندرسانه ای

زندگینامه و داستان موفقیت Jack Ma موسس شرکت علی بابا + اینفوگرافیک

Jack Ma خالق علی بابا را بهتر بشناسید!

در این مقاله به داستان زندگی Jack Ma بنیانگذار و مدیرعامل گروه علی بابا می پردازیم. او اولین کارآفرین چینی است که عکسش بر روی جلد Forbes چاپ می شود؛ متولد 10 سپتامبر 1964 است و زبان انگلیسی را از صحبت کردن با خارجی ها یاد گرفته است. او با وجود این که 3 بار در آزمون ورودی دانشگاه شکست خورد ولی در سال 1988 با مدرک کارشناسی در رشته زبان انگلیسی فارغ التحصیل شد. بعدها او به عنوان ارائه دهنده دانشگاه در زبان انگلیسی و تجارت جهانی انتخاب شد.

جک ما از اینترنت و علی بابا برای تأثیر گذاشتن و بالا بردن خرید و فروش جهانی و کمک کردن به کسب و کارهای کوچک و متوسط استفاده می‌کند. او سایتی به نام Chinapage را راه اندازی کرد و درباره آن واکنش‌های متفاوتی دریافت کرد. او بعدها شروع به همکاری با دولت کرد و به دلیل بروکراسی انعطاف‌ناپذیر، مجبور شد از شرکت خارج شود. بعد از آن، او در سال 1988 در وزارت تجارت خارجی و اقتصاد شغلی به دست آورد. در همین سمت بود که با افراد موفقی مثل Jerry Yang که یکی از موسسین یاهو است آشنا شد. در مدت کمی او شغل خود را ترک کرد و شرکت خودش یعنی علی بابا را راه اندازی کرد.

کمی بعد سایت حراج آنلاینی به نام Taobao.com را راه‌اندازی کرد که به رقیب eBay.com تبدیل شد. eBay پیشنهاد خرید سایت را داد Jack Ma ما آن را رد کرد. او شهرت خود را از طریق برنامه‌های تلویزیون چین کسب کرده است. همچنین یکی از فعالان حوزه محیط زیست است و تصمیم گرفته است که 0.3 درصد از درآمد علی بابا را به محافظت از محیط زیست اختصاص دهد. او همچنین دارنده یک دکترای افتخاری از دانشگاه هنک کنگ است. در سال 2015 او به عنوان کارآفرین سال در مراسم Asian Award Show انتخاب شد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
برچسب ها

امیررضا فخاریان

امیررضا هستم، به عنوان مترجم با تیم اکوموتیو همکاری میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن