اخبار استارتاپیاخبار سرمایه گذاری خطرپذیر

رقابت ۱۲ استارتاپ در DemoDay 2019 برای جذب سرمایه.

در رویداد DemoDay 2019 شتاب دهنده سورس، ۱۲ تیم استارتاپی که دوره شتابدهی خود را طی کرده اند، به منظور جذب سرمایه مورد نیاز، به ارائه و معرفی استارتاپ خود پرداختند.

اکودی‌ام

در روز پنجشنبه باغ کتاب تهران میزبان سرمایه گذاران خصوصی و دولتی، نقش آفرینان اکوسیستم کارآفرینی کشور و همچنین مسئولانی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی در رویداد DemoDay 2019 شتاب دهنده سورس بود.

دکتر مرتضی موسی خانی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین و بنیان‌گذار مرکز فناوری و نوآوری سینتک در ابتدای این برنامه با بیان اینکه ورود به حوزه سرمایه گذاری خطرپذیر بیش از گذشته باید صورت پذیرد، خاطرنشان کرد: متاسفانه کشور ما در برخی حوزه های کم بازده، سرمایه گذاری های کلانی می کند ولی در حوزه سرمایه گذاری خطرپذیر که در دنیا بسیار رواج داشته و بازدهی بسیار بالایی دارد، مدیران دولتی و خصوصی و همچنین سرمایه گذاران تمایل چندانی به منظور ورود به این حوزه ندارند.

در این رویداد نیم روزه، نماینده ۱۲ استارتاپ به منظور جذب سرمایه «seed» و «Round A» در قالب ارائه های شش دقیقه ای به معرفی استارتاپ خود، برنامه ها و سرمایه مورد نیاز برای توسعه و ورود به بازار پرداخته و کارشناسان سرمایه گذاری نیز تیم و ایده های طرح شده را بررسی نمودند.

در حاشیه DemoDay 2019 ، هریک از استارتاپ ها در فضای نمایشگاهی به معرفی خدمات استارتاپ خود برای شرکت کنندگان پرداختند.

شایان ذکر است شتابدهنده سورس متعلق به مرکز فناوری و نوآوری سینتک دانشگاه آزاد اسلامی قزوین می باشد و تیم‌ها با ایده اولیه برای ساخت محصولات خود در حوزه فناوری اطلاعات به این شتاب دهنده‌ مراجعه می‌کنند و این شتاب دهند‌ه با توجه ظرفیت و امکانات خود تعدادی از استارتاپ‌ها را جذب می‌کند و با توجه به سرمایه گذاری و آموزش محدود که روی آن‌ها انجام می‌ شود، هشت ماه به استارتاپ‌ها فرصت داده می شود تا محصولات خود را توسعه دهند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا