اخبار استارتاپی

مرکز شتابدهی و نوآوری سلامت دیجیتال شرق کشور راه اندازی می شود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد از راه اندازی مرکز شتابدهی و نوآوری سلامت دیجیتال شرق کشور در مشهد خبر داد.

دکتر محسن تفقدی از راه اندازی مرکز شتابدهی و نوآوری سلامت دیجیتال شرق کشور در مشهد خبر داد و گفت: با امضای تفاهم نامه همکاری ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با این دانشگاه، مرکز شتابدهی و نوآوری سلامت دیجیتال شرق کشور در مشهد راه اندازی می شود.

وی خاطر نشان کرد: 

این تفاهم‌نامه به منظور تحقق سیاست‌های کلان کشور درحوزه علم و فناوری و تحقق حمایت از کالاها، خدمات ملی و دانش بنیان در حوزه سلامت دیجیتال در شرق کشور، منعقد شده است.

تفقدی خاطرنشان کرد: هدفمندی حمایت‌های دولت از تجاری سازی محصولات و خدمات کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات در حوزه سلامت، برنامه‌ریزی راهبردی میان مدت و کوتاه مدت برای ارتقای توانمندی‌های تولید، صادرات و توسعه بازار داخلی محصولات و خدمات در کسب و کارهای مبتنی برفناوری اطلاعات در بخش سلامت دیجیتال، ساماندهی، هماهنگی و اجرای حمایت اثربخش و هدفمند از کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات در حوزه سلامت از جمله اهداف تعریف شده در این تفاهم نامه است.

وی افزود: از جمله محورهای تعیین شده در این تفاهم نامه، برنامه‌ریزی برای تنظیم و پیاده سازی سطح استانداردها و ارتقای مستمر کیفیت محصولات و خدمات حوزه سلامت در کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات و برنامه‌ریزی برای ایجاد نظام ارزیابی مستمر کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات در حوزه سلامت و محصولات و خدمات آنها است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد یادآور شد: در راستای اجرای تفاهمنامه همکاری مشترک ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه علوم پزشکی مشهد،‌ شورای برنامه‌ریزی و حمایت از کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات در حوزه سلامت دیجیتال به منظور تاسیس و راه اندازی مرکز شتابدهی و نوآوری سلامت دیجیتال شرق کشور تشکیل شد.

برچسب ها

مهسا رستمی

دانشجوی دانشگاه تهران، علاقه‌مند به تحولات اکوسیستم کارآفرینی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *