اخبار استارتاپی

برگزاری جشنواره نوآوری و کسب و کار خواجه نصیر

جشنواره نوآوری و کسب و کار خواجه نصیر (اینوکاپ ۲۰۱۹) در دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی برگزار می شود.

رئیس جشنواره نوآوری و کسب و کار دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی با بیان اینکه امسال سومین اینوکاپ را در این دانشگاه برگزار می کنیم، گفت: حوزه های زیستی، کاربردهای نانو، انرژی، کشاورزی، پسماند و سلامت در جشنواره نوآوری و کسب و کار خواجه نصیر (اینوکاپ ۲۰۱۹) حضور دارند.

مدیر مرکز رشد دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی افزود: اینوکاپ ۲۰۱۹ به لحاظ کمی نسبت به سال گذشته با کاهش ۲۰ درصدی طرح‌های نوآورانه مواجه بوده است اما کیفیت کسب و کارهای نوپا و محصولات فناورانه ای که آنها به رقابت آورده‌ اند بسیار بهتر شده و این نویدبخش حضور کسب و کارهای موفق بیشتری در آینده صنعت و فناوری کشور است.

رئیس جشنواره نوآوری و کسب و کار رویکرد این جشنواره را تمرکز بر فناوری‌های سخت موردنیاز صنعت کشور دانست و گفت: به همین دلیل در داوری تیم‌های فناور سعی می‌شود علاوه بر استارت آپ های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، سهمیه ویژه ای برای استارت آپ علاقه مند به ساخت تجهیزات با فناوری بالا و روزآمد اختصاص دهیم.

ابراهیمی افزود: از ۱۵۲ طرح نوآورانه و استارت آپ، ۳۹ تیم به دومین مرحله داوری اینوکاپ راه یافتند که در تاریخ ۲۵ بهمن ماه در حضور داورانی از سرمایه گذاران خطرپذیر، شتابدهنده ها، مدیران صنعتی و مربیان کارآفرینی به رقابت پرداختند. در این مرحله ۱۲ تیم انتخاب شدند و در رویداد پایانی حاضر خواهند شد.

جشنواره نوآوری و کسب و کار، فستیوالی سه ماهه است که به همت دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی هر سال برگزار می‌شود و طرح‌ها و استارت آپ های نوآور کشور را مورد تقدیر قرار می‌دهد. بنا بر اعلام دبیرخانه جشنواره، مراسم اختتامیه این دوره اینوکاپ در اردیبهشت ۹۸ برگزار خواهد شد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
منبع
مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا