اخبار استارتاپی

معرفی طرح‌های اشتغالزای دانش بنیان حوزه آب برای دریافت تسهیلات

طرح‌های اشتغالزای دانش بنیان حوزه آب برای دریافت تسهیلات به سامانه کارا معرفی شدند.

نادرقلی ابراهیمی دبیر ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره معرفی این طرح ها گفت: این ستاد به منظور حمایت از طرح‌های فناورانه اشتغالزا با بررسی های کارشناسانه طرح های واصله، ۶ شرکت بخش خصوصی را برای دریافت تسهیلات ارزان قیمت تأیید و به سامانه کارا (وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) معرفی کرد.

وی افزود: از این ۶ شرکت دانش‌بنیان، چهار شرکت در حوزه اشتغالزایی روستایی و در حوزه‌های آبزی‌پروری و محیط زیست و دو شرکت در زمینه‌های طرح‌های فراگیر و در حوزه‌های آب فعالیت دارند که با توسعه فناوری باعث ایجاد و یا توسعه اشتغال در بخش ذی ربط می‌شوند.

ابراهیمی خاطر نشان کرد: طرح‌های تولیدی که بعد از پایلوت و یا در مرحله پایلوت با استفاده از فناوری‌های موجود توسط شرکت‌های داخلی دانش بنیان یا غیر دانش‌بنیان به مرحله تولید انبوه رسیدند، جهت دریافت تسهیلات به سامانه کارا معرفی شدند.

وی افزود: طرح‌های تولید خوراک دام، پرورش ماهی در قفس و زنجیره آب شیرین‌کن از جمله طرح‌های اشتغالزایی هستند که برای دریافت تسهیلات به سامانه کارا معرفی شده‌اند.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره این طرح‌ها گفت: طرح توسعه فناوری پرورش ماهی در قفس در سواحل دریای شمال و جنوب در قالب ۷ پایلوت ۴۰۰ تنی توسط شرکت‌های تعاونی صیادی و شرکت‌های دانش بنیان با مشارکت و همراهی سازمان شیلات ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به اجرا درمی آید.

وی همچنین اظهار کرد: رشته‌ای از فعالیت‌های اقتصادی دانش بنیان نیز برای استفاده از دریا برای تولید ماهی در محیط کنترل شده نیز فراهم می‌شود. طرح توسعه فناوری پرورش ماهی در قفس در استان‌های مازندران، گیلان و سیستان و بلوچستان آماده شده و مراحل اجرایی را طی می‌کند.

ابراهیمی در ادامه تصریح کرد: در پروژه زیر سیستم‌های آب شیرین‌کن که در حوزه تأمین آب شیرین مورد نیاز کشور در سواحل جنوبی کشور است، تولید پمپ‌های عمومی از طریق سامانه کارا مورد حمایت این ستاد قرار گرفته و با توجه به فناوری داخل که یک شرکت دانش بنیان روی این موضوع ایجاد کرده این محصولات به تولید انبوه می‌رسد.

وی درباره دیگر طرح اشتغالزای دانش بنیان گفت: تولید خوراک دام از سرشاخه‌های نیشکر، قرار است با حمایت معاونت علمی و با مشارکت یک شرکت سرمایه گذاری و معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی در افق برنامه، ۲۰ کارخانه ۵۰ هزار تنی که نتایج کارهای فناورانه آن در یک پایلوت ۴ هزار تنی در خوزستان تأیید شده و به تولید رسیده است، اجرایی شود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *