اخبار استارتاپی

دومین رویداد استارتاپی نهال برگزار می‌شود.

رویداد نهال به عنوان دومین رویداد تخصصی کارآفرینی بانوان در تاریخ ۲۲و ۲۳فروردین ۹۸ توسط “مرکز نوآوری مانا” برگذار می گردد.

وضعيت فعلی اشتغال و كارآفرينی زنان در جامعه، نياز به فضاسازی جهت فعاليت با عزت شان و شكوفایی استعدادهايشان، ما را بر آن داشت تا تلاش خود را معطوف به فراهم آوردن محیطی امن و سازگار با طبيعت بانوان و بستری مناسب برای شکل گیری و پرورش ایده های نو و کاربردی و رساندن آنها به مرحله ی بهره برداری کرده و با سعی در برقراری ارتباط مؤثر با دانشگاه ها، مراکز آموزشی و پژوهشی،مراکز رشد، سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی، افراد باتجربه وخبره در زمینه های مربوطه و سایر نهادهای مرتبط حمايت لازم را فراهم آوريم.

در راستای پايه‌ريزی اين بنا يكی از مهم‌ترين پايه‌ها گفتمان‌سازی كارآفرينی در ميان بانوان مستعد و مشتاق است.

هدف اصلي رویداد نهال كشف و جذب پتانسيل‌های موجود و توانمندسازی بانوان با ايده و علاقه‌مند به حوزه كارآفرينی است. در كنار اهداف فوق‌الذكر، ايجاد گفتمان كارآفرينی و استقلال در ميان بانوان و ترغيب به دنبال كردن مباحث نيز مورد توجه است.

در این دوره از رویدادها، علاقه‌مندان می‌توانند در حوزه‌های (آموزش، مد و لباس، مادر و کودک و مارکتینگ) طرح‌های خود را ارسال نمایند.

توضیح برنامه رویداد نهال

اين رويداد در چهارگام خلاصه می‌شود که پس از انجام آزمون‌های خودشناسی پیگیری می‌شوند.

  1. گام اول: كارگاه آشنایی با مدل های رفتاری و سبک‌های شغلی است وتیم‌ سازی و روش‌های آن كه توسط خانم پریا اصلانی بنیانگذار مدرسه اشتغال شريف و با تجربه برگزاری دوره‌های بي‌نظير متعدد و موفق انجام می‌پذيرد.
  2. گام دوم كارگاه بازی آفرینی در کسب و کار(گیمیفیکیشن) است، كه توسط آقای مهندس رنجبرشورابی. هم بنیان گذار و طراح بازی در شرکت Art of Light and Motion Interactive Softwares و از بنیانگذاران انجمن بازی سازی ایرانیان می باشد که در رتبه بندی “Global Gamification Gurus Power 100″ در انگلستان برای چندین ماه متوالی در سال 2017 رتبه دوم را کسب کرده است.
  3. گام سوم كارگاه آموزش اصول مدل‌های کسب و کار و نوشتن بيزينس پلن است. اين كارگاه نيز توسط اقای مهندس آرمان صفایی خالق نخستین کتاب بومی ایران در حوزه استارتاپ‌ها، کتاب مدل‌های استارتاپی، مدرس مركز كارآفريني دانشگاه شريف ارائه می‌شود.
  4. در گام آخر و گام چهارم آقای مهندس امین دلشاد هم‌بنیان‌گذار استارتاپ لوکسین و مدیر توسعه بازاریابی ویرا ویژن به ارائه در حوزه‌های مارکتینگ و ابعاد آن، اصول بازار و نحوه تحلیل آن می‌پردازند.
    در روز دوم نيز از ارائه بانوان كارآفرين موفق در راستای آشنایی با بالا و پایین زندگی کارآفرینی استفاده می‌شود.

در انتهای اين سلسله كارگاه‌ها، افراد برتر صاحب ایده وارد استودیو مانا می شوند تا حمایت ها و مشاوره ها و خدمات “استودیو مانا” بهره ببرند و به یک استارت آپ تبدیل شوند و با يكديگر رقابت خواهند كرد. بدين ترتيب به هر تيم مبلغی بین 2 تا 5 میلیون اختصاص خواهد يافت تا توسعه اولیه ایده رخ دهد.

برگزار کننده رویداد نهال، دومین رویداد استارتاپی بانوان مرکز نوآوری مانا است که از سال ۹۶ آغاز به کار کرده و تا کنون ۴ استارت آپ را در مرحله ایده جذب کرده است. استارت آپ‌های دوره اول شتابدهی در حوزه‌های خدمات دانشجویی، خدمات آزمایشگاهی، خدمات زیبایی و مد و لباس فعالیت می‌کنند.
این دوره ویژه بانوان سراسر کشور می‌باشد.

این رویداد در روزهای 22 و 23 فروردین توسط مرکز نوآوری مانا برگزار می‌شود. علاقه مندان جهت ثبت نام و کسب اطلاع بیش تر به این آدرس مراجعه کنند.

دومین رویداد تخصصی کارآفرینی بانوان
دومین رویداد تخصصی کارآفرینی بانوان
به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا