اخبار استارتاپی

توسعه اقتصاد دانش بنیان در سال 97

سال گذشته شرکت‌های دانش بنیان فروشی خوب داشتند و توانستند برای گسترش صادرات خود همراه با معاون علمی به کشور‌های اروپایی بروند.

دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره برنامه های معاونت علمی در سال گذشته اظهار کرد: سالی که گذشت از لحاظ اقتصادی نتایج اقتصاد دانش بنیان و استارت آپ ها برای مجموعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بسیار پربار و خوب بود.

پرویز کرمی ادامه داد: سال گذشته در حوزه اقتصاد دانش بنیان دیدار و نشست‌هایی موثر را با مقام معظم رهبری، ریاست جمهور و وزرای کشور برگزار کردیم و اطمینان داریم که این دیدار‌ها و برنامه‌ها می‌توانند به پیشبرد چرخ اقتصادی شرکت های دانش بنیان کمکی بسیار کنند.

وی با بیان اینکه اطمینان و اعتماد به جوانان سبب پیشرفته اقتصاد دانش بنیان می‌شود، اظهار کرد: نوید‌هایی خوب در حوزه دانشگاهی و اقتصادی پیش روی ما قرار دارد و امیدوار هستیم تا سال آینده با قدرت بیشتری به فعالیت‌های خود ادامه دهیم.

شرکت‌های دانش‌بنیان توانمندی خوبی در حوزه بین الملل دارند

کرمی ادامه داد: سال گذشته شرکت‌های دانش بنیان فروشی خوب داشتند و توانستند برای گسترش صادرات خود همراه با معاون علمی به کشور‌های اروپایی بروند؛ اکنون پایگاه صادراتی شرکت‌های دانش بنیان در منطقه آسیای جنوب شرقی، عراق، چین، آمریکای لاتین و آفریقا ایجاد شده است.

دبیر ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش بنیان با بیان اینکه امیدواریم سال آینده برنامه‌های حمایتی بیشتری داشته باشیم، گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان توانمندی خوب در حوزه بین الملل دارند و امیدوار هستیم امسال بتوانند موفقیت‌هایی بیشتر در بحث صادرات داشته باشند.

مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به برنامه‌هایی که سال گذشته در بدنه معاونت اجرایی شده است، بیان کرد: جشنواره ایران ساخت و همچنین برگزاری ششمین دوره نمایشگاه تجهیزات ساخت داخل از جمله برنامه‌های معاونت در سال گذشته بودند و آنها توانستند به شرکت‌های دانش بنیان کمکی خوب کنند.

وی تصریح کرد: در شرایطی که تحریم‌های ظالمانه علیه کشور ایران اعمال شده و لطمه‌های بسیاری به فضای اشتغال و اقتصاد وارد شده‌ است، شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند به عنوان کلید فتح این مرز باشند، مسائل‌ مختلف را تعریف کنند و به پیشرفت وضعیت اقتصاد بنیان منجر شوند.

برچسب ها

مهسا رستمی

دانشجوی دانشگاه تهران، علاقه‌مند به تحولات اکوسیستم کارآفرینی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *