اخبار استارتاپی

ایجاد کارخانه های نوآوری در کشور

رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی از ایجاد کارخانه‌های نوآوری در کلان‌شهرهای کشور خبر داد.

رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی از ایجاد کارخانه های نوآوری در کلان شهرهای کشور خبر داد. اسماعیل قادری فر رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: امسال ما در مجموعه حوزه مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی چند هدف و کار اساسی را به عنوان مقدمه ای برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که رهبر معظم ما تبیین فرمودند، انجام می دهیم.

وی افزود: یکی از مهمترین موضوعات این بیانیه، موضوع حوزه پژوهش، فناوری و نوآوری است که به عنوان یکی از مؤلفه‌های اساسی بیانیه گام دوم به آن پرداخته شده و در این زمینه برای حمایت از پلتفرم شرکت‌های دانش بنیان، استارت آپ ها و کسب و کارهای نوین حوزه فناوری تلاش می‌کنیم تا مقدمات لازم برای رونق‌بخشی به کسب و کارهای فناورانه در حوزه تولید کشور را فراهم کنیم.

قادری‌فر ادامه داد: باور ما این است رونق تولید که به عنوان شعار سال مطرح می‌شود و یک گام اساسی برای هدف‌گذاری یک سال آینده کشور از سوی مقام معظم رهبری مطرح شده است، جز از طریق رسوخ نوآوری در صنایع تولیدی کشور محقق نخواهد شد و ما در صورتی بیشتر از گذشته شاهد رونق تولید هستیم که به کسب و کارهای دانش بنیان بیشتر بپردازیم.

رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: هم در صنایع تولیدی و کارخانجات بزرگ صنعتی و هم در کسب و کارهای نوپا و استارت آپ ها، دمیدن روح نوآوری سبب رونق‌بخشی به کسب و کار و تولید می‌شود، به همین دلیل برنامه معنی‌دار کردن هر چه بیشتر اقتصاد دانش بنیان در منظومه اقتصادی کشور را دنبال می‌کنیم تا بتوانیم سهم قابل توجهی را در اقتصاد سنتی کشور شاهد باشیم.

وی گفت: در سال گذشته به موفقیت بزرگی دست یافتیم که تعداد شرکت‌های دانش بنیان از مرز ۴ هزار شرکت گذشت و فروش بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومانی شرکت‌های دانش بنیان را در شرایط متلاطم اقتصادی داشتیم و می‌خواهیم به این باور و یقین برسیم که شاه‌بیت اقتصاد مقاومتی نیز مقوله اقتصاد دانش بنیان است و این موفقیت در سال گذشته نشان‌دهنده این است که کم‌کم مقوله اقتصاد دانش بنیان، فناوری و نوآوری در چرخه اقتصادی کشور عرض اندام می‌کند.

وی با بیان اینکه ما باید این جریان را با عمق و شتاب بیشتری دنبال کنیم و باور ما تقویت‌کننده جریان تولیدی در کشور است، عنوان کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با عنوان تسهیل‌گر جریان علمی در مجموعه و نهادی که به فکر بازارسازی محصولات دانش بنیان است به تلاش خود برای حمایت از کسب و کارهای دانش بنیان، فناوران و نوآوران جوان و کسب و کارهای نوآورانه و استارت آپ ها ادامه می‌دهد.

قادری‌فر از ایجاد کارخانه‌های بزرگ نوآوری در کشور خبر داد و گفت: در بهار امسال نخستین کارخانه نوآوری کشور با عنوان کارخانه نوآوری آزادی افتتاح رسمی می‌شود.

وی افزود: همچنین امسال در برخی کلان‌شهرهای بزرگ مانند مشهد، شیراز، یزد و اصفهان مقدمات لازم برای ایجاد کارخانه نوآوری را با تدبیر معاون علمی رئیس‌جمهور آغاز می‌کنیم و این قول را به جامعه علمی می‌دهیم که کارخانه‌های نوآوری که مدلش در تهران عملیاتی شده، در کلان‌شهرها نیز ایجاد می‌شود.

برچسب ها

مهسا رستمی

دانشجوی دانشگاه تهران، علاقه‌مند به تحولات اکوسیستم کارآفرینی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *