اخبار استارتاپی

هدف اصلی معاونت علمی بهبود فضای علمی و فناوری کشوراست.

ستاری گفت: تاکید ما توسعه علم و دانش و افزایش و همکاری شرکت‌های دانش بنیان و پارک‌های علم و فناوری است.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در دیدار عصر امروز در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با دولا پنیا وزیر علوم فیلیپین اظهار کرد: خوشحالم که فرصتی پیش آمد و تفاهم نامه ای با کشور دوست، فیلیپین به امضا رساندیم. معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: تاکید ما توسعه علم و دانش و افزایش و همکاری شرکت های دانش بنیان و پارک‌های علم و فناوری است.

وی با اشاره به محور‌های همکاری ۲ کشور بیان کرد: همکاری ۲ کشور در پنج حوزه است و طرف فیلیپینی به افزایش همکاری در حوزه نانو و بیوتکنولوژی علاقه بیشتری دارد. ستاری ادامه داد: این تفاهم نامه به‌صورت خاص در چند حوزه علم و فناوری همکاری ادامه پیدا می‌کند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه تبادلات علمی به بهترین شکل انجام می‌شوند گفت: توسعه شرکت‌های دانش بنیان و پارک‌های علم و فناوری در دستور کار است و برای بهبود عملکردشان برنامه‌های خاصی را در دستور کار قرار داده ایم. ستاری گفت: امیدواریم این تفاهم نامه سرآغازی برای بهبود فضای علمی و تبادلات فناوری باشد.

دولا پینو وزیر علوم کشور فیلیپین نیز در این مراسم با اشاره به روابط علمی میان ۲ کشور ایران و پول چین اظهار کرد: ما برای بهبود فضای علمی و تبادلات در پنج حوزه با معاونت علمی ایران تفاهم نامه را به امضا رسانده ایم. وزیر علوم کشور درباره محورهای این تفاهم نامه اظهار کرد: ما در پنج حوزه که عبارت اند از: نانوتکنولوژی بیوتکنولوژی فضایی پزشکی و در جای دیگر وارد عمل شده ایم و خواهان همکاری با کشور ایران هستیم.

وی ادامه داد: ۲ کشور ایران فیلیپین از گذشته های دور با یکدیگر ارتباط علمی داشته اند، دانشجویان ما دانشجویان میان ۲ کشور تبادل می شده است و به طور قطع با توجه به توان دانشی که میان ۲ کشور وجود دارد، می‌تواند در حوزه‌های علمیه موفقیت‌های را به دست آوریم. وزیر علوم کشور فیلیپین در پایان یادآوری کرد: همکاری میان ایران و فیلیپین از آن آغاز شده است.

برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *