اخبار استارتاپی

دعوت از شرکت های دانش بنیان برای پیشنهاد الزامات اکوسیستم فناوری و نوآوری

عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری از شرکت‌های فعال در حوزه دانش بنیان خواست تا با ارائه پیشنهادهای خود در اکوسیستم فناوری و نوآوری به ارتقای سطح همکاری‌ها میان این صندوق با شرکت‌ها کمک کنند.

دکتر مهدی الیاسی در نشست مشترک مسئولان صندوق نوآوری و شکوفایی با شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه برق و الکترونیک اظهار کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی نهادی مالی است که قرار است نوآور باشد؛ در همین زمینه این اطمینان را به شرکت های دانش بنیان می دهیم که نهایت همکاری با آنها صورت گیرد.

وی با اشاره به همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی با شرکت‌های پیشگام در حوزه دانش بنیان گفت: برنامه همکاری با شرکت‌های پیشگام در این حوزه هم در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و هم در صندوق نوآوری و شکوفایی به تفکیک شرکت‌ها و نسخه‌های مالی در حال پیگیری است.
عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت‌های دانش بنیان به خصوص شرکت‌های بزرگ فعال در این حوزه خواست تا همکاری بیشتری با این صندوق داشته باشند و تصریح کرد: شرکت‌ها آنچه را که باید در اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور مورد توجه قرار گیرد پیشنهاد کنند تا همکاری کیفی خوبی در این زمینه شکل گیرد.

الیاسی در ادامه به ابزارهای پیشین صندوق نوآوری و شکوفایی در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: ابزارهای قبلی برای شرکت‌های فعال در حوزه دانش بنیان، ناچیز و امکان حمایت از شرکت‌های بزرگ محدود بود، البته این به معنای مشتاق نبودن صندوق در تقویت شرکت‌ها نبود بلکه ابزار و شرایط فراهم نبوده است، اما اکنون ابزارها در حال گسترش است تا بتوان از شرکت‌های بزرگ بیشتر حمایت کرد. این ابزارها و سطح تعاملات در حال شکل‌گیری و تقویت است تا بتوان اقدامات بزرگتری انجام داد که این امر نیز مستلزم حضور و فعالیت جدی‌تر شرکت‌های بزرگ است.

وی در پایان با اشاره به ارتقای نگاه و بینش جامعه در زمینه موثر بودن حوزه دانش بنیان در امور روزمره گفت: اکنون جامعه به توانمندی شرکت‌های حوزه دانش بنیان باور پیدا کرده و در نتیجه شرایط برای فعالیت نیز بهتر از گذشته شده است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن