اخبار استارتاپی

توسعه خدمات لیزینگ برای بازارسازی محصولات شرکت های دانش بنیان

خریداران محصولات شرکت های دانش بنیان می توانند از خدمات لیزینگ صندوق نوآوری بهره مند شوند.

چهارمین دور از سلسله نشست های صندوق نوآوری و شکوفایی با شرکت های بزرگ دانش بنیان با حضور نمایندگانی از شرکت های دانش بنیان حوزه نفت و گاز برگزار شد.

در این نشست دکتر علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی دلیل برگزاری این نشست‌ها را حل مستقیم مشکلات مالی شرکت‌های دانش بنیان عنوان کرد و گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی در حوزه نفت طی دو تا سه ماه گذشته رایزنی‌های خوبی را با بازیگران این عرصه داشت و تلاش کرد تا امکان تلفیق منابع و هدایت بودجه‌های پژوهشی به سمت شرکت‌های دانش بنیانی این بخش را فراهم کند.

وحدت با اشاره به اینکه رسالت صندوق نوآوری و شکوفایی حمایت از شرکت‌های دانش بنیان است، گفت: در همین ارتباط برای رفع مشکلات شرکت‌های دانش بنیان کوچک، ظرفیت صندوق‌های پژوهش و فناوری در کشور فعال شده است، به طوری که حدود هزار میلیارد تومان از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی به صندوق‌های پژوهش و فناوری اعتبار تخصیص داده شده است.

وی با بیان اینکه تحریم‌ها به رغم تمامی مشکلاتی که برای کشور ایجاد کرده، فرصت خوبی را برای شرکت‌های دانش بنیان فراهم آورده است، افزود: تحریم شرایط خوبی را برای شرکت‌های داخلی ایجاد کرده است و در این شرایط شرکت‌های دانش بنیان باید خود را به صنایع داخلی تحمیل کنند. در این میان صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری تلاش می‌کند تا مشکل تأمین مالی شرکت‌ها را حل کند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی تصریح کرد: هدف از برقراری ارتباط با شرکت‌های بزرگ دانش بنیان این است که به صورت موردی مسائل آنها را بررسی و همکاری بین این شرکت‌ها و اکوسیستم را توسعه دهیم. اگرچه حل تمامی مشکلات شاید امکان پذیر نباشد اما به صورت موردی در تلاش برای برقراری تعامل با شرکت‌های بزرگ دانش بنیان هستیم تا مشکلات آنها را رفع کنیم.

به گفته وحدت عملکرد صندوق نوآوری و شکوفایی طی چند ماه گذشته نشان از رشد قابل ملاحظه در پذیرش و ارزیابی طرح‌ها دارد و در همین راستا بانک‌های بزرگ با هدف حمایت حداکثری از شرکت‌های دانش بنیان همکاری خوبی با صندوق دارند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری درباره اقدامات این صندوق در راستای رفع مشکلات شرکت‌های دانش بنیان گفت: بسیاری از قوانین دست و پاگیر در این حوزه به صورت موردی در حال برطرف شدن است. به علاوه در بحث سرمایه گذاری، ابزار بیمه سرمایه گذاری و پوشش ریسک در حال ایجاد است.

وی ادامه داد: همچنین صندوق نوآوری و شکوفایی، بسته‌های ویژه‌ای را برای شتاب دهنده ها در سراسر کشور در نظر گرفته است و در این راستا شرکت‌های بزرگی که تمایل به راه‌اندازی شتاب دهنده ها دارند، می‌توانند از این بسته‌های حمایتی استفاده کنند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه بازار سازی برای محصولات دانش بنیان یک مشکل جدی است که صندوق نوآوری و شکوفایی برای رفع آن برنامه‌هایی را در دستور کار دارد، تصریح کرد: در این زمینه به دنبال آن هستیم که شرکت‌های خریدار محصولات دانش بنیان بتوانند از خدمات لیزینگ صندوق نوآوری استفاده کنند و شرکت‌های دانش بنیان در هنگام مذاکره، بسته‌های مالی به خریدار ارائه دهند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *