اخبار استارتاپیاخبار کشاورزی

دفتر مشترک نوآوری و فناوری در دانشگاه تهران و دانشگاه چینی ایجاد می شود.

هیئت عالی‌رتبه چینی در دیدار با رئیس دانشگاه تهران بر ایجاد دفتر مشترک در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و دانشگاه یون‌نان چین و همکاری در زمینه نوآوری و فناوری تاکید کردند.

به گزارش اکوموتیو هیئتی بلندپایه از چین با رئیس دانشگاه تهران و مسئولان روابط بین‌الملل دانشگاه دیدار و گفت و گو کردند.

این هیئت به سرپرستی «هوانگ یی» معاون کمیته استانی کنفرانس مشورتی سیاسی جمهوری خلق چین و متشکل از «زهو شوون»، معاون مدیرکل واحد تجارت استانی یون‌نان؛ «یانگ شائوچنگ»، رئیس دفتر همکاری منطقه‌ای استانی یون‌نان؛ «لی چینیانگ»، معاون بین‌الملل دانشگاه یون‌نان و «لی هونگ»، مدیر مؤسسه پردازش محصولات کشاورزی آکامی علوم کشاورزی یون‌نان، به دانشگاه تهران آمدند.

این هیئت ابتدا دیداری کوتاه با مدیر ایرانی مؤسسه کنفسیوس و نیز مدیر چینی مؤسسه در دانشگاه زبان‌ها و ادبیات خارجی به عمل آوردند و سپس با دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه و سایر مسئولان دانشگاه تهران دیدار کردند.

در این دیدار که با حضور دکتر محمدباقر قهرمانی، معاون بین‌الملل و برخی مسئولان دانشگاه تهران برگزار شد، طرفین بر توسعه موارد همکاری‌های ایجاد شده قبلی بین دو دانشگاه؛ همکاری در زمینه ایجاد کرسی زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه یون‌نان؛ کمک به توسعه فعالیت‌های مؤسسه کنفسسیوس و زبان چینی؛ تمرکز بیشتر بر اجرای مفاد یادداشت تفاهم قبلی تاکید کردند.

همچنین ایجاد دفتر مشترک در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و دانشگاه یون‌نان؛ همکاری در زمینه نوآوری و فناوری؛ تبادل کارشناس در زمینه‌های مرتبط با کشاورزی و اعزام تیم‌هایی متشکل از استادان دو طرف از دیگر مواردی بود که هر یک از دو دانشگاه توافق و بر آن تاکید کردند.

منبع
ایسنا
برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *