اخبار استارتاپی

اولین فضای کار مشترک در زمینه علوم و فناوری اطلاعات راه اندازی شد.

نخستین «فضای کار مشترک»(Co-working Space) در زمینه علوم و فناوری اطلاعات با مشارکت بخش خصوصی در ایرانداک راه‌اندازی شد.

فضای کار مشترک ، فضایی برای کار کردن است که شامل یک فضای کار به اشتراک گذاشته شده، یک دفتر کار و فعالیت های مستقل است. در ایران فضاهای کار اشتراکی در کنار شتاب دهنده ها و اکوسیستم استارتاپی در حال توسعه هستند. این فضاها معمولاً برای رشد و توسعه استارت آپ ها شکل گرفته اند.

ایرانداک با تأمین جا برای فضای کار مشترک با مساحت نزدیک به ۱۷۰ متر مربع و همکاری بخش خصوصی میزبان شرکت‌ها، تیم‌های استارت آپ و آزادکاران در زمینه علوم و فناوری اطلاعات است.

از اهداف راه‌اندازی این فضا می‌توان به شبکه‌سازی و جذب سرمایه برای شرکت‌ها و تیم‌های استارت آپ و آزادکاران فضای کار مشترک، کوشش برای جذب دانشجویان و دانش‌آموختگان پژوهشگاه در فضای کار مشترک، بازاریابی فضای کار مشترک، مدیریت فضای کار مشترک از راه پلتفرم (Platform) برخط مانند رزرو، پذیرش و استقرار شرکت‌ها و تیم‌های استارت‌آپ و آزادکاران، و امور مالی، گسترش ارتباطات جهانی شرکت‌ها و تیم‌های استارت آپ و آزادکاران در چارچوب قوانین و مقررات کشور، برگزاری رویداد و آکادمی برای پر کردن شکاف میان دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها با صنعت و دولت، آسان‌سازی استفاده شرکت‌ها و تیم‌های استارت آپ و آزادکاران از امکانات و تسهیلات شبکه شرکت‌های همراه شرکت و کمک به تأمین پیش‌نیازهای حقوقی و مالیاتی شرکت‌ها و تیم‌های استارت آپ و آزادکاران برای کار در فضای کار مشترک اشاره کرد.

طبق اعلام وزارت علوم، قرارداد راه‌اندازی نخستین فضای کار مشترک در زمینه علوم و فناوری اطلاعات، بین پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) و شرکت نوآوری و کارآفرینی آرمانی شریف (سهامی خاص با برند تجاری «پارادایس هاب») به امضا رسید.

منبع
ایسنا
برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *