اخبار استارتاپی

تهیه و تدوین اطلس کسب و کار در حوزه سلامت دیجیتال

خدمات سلامت ارزان، با کیفیت و قیمت مناسب با تهیه و تدوین اطلس کسب و کار در حوزه سلامت دیجیتال، در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

ارائه خدمات سلامت با کیفیت و قیمت مناسب یکی از اهداف مهم تهیه اطلس کسب و کار حوزه سلامت دیجیتال برای شهروندان است تا با دسترسی مناسب به خدمات سلامت از مزایای اجرای این طرح بهره مند شوند. ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی به منظور کمک به توسعه کارآفرینی و نوآوری در این حوزه به دنبال تسهیل امور است.

اصلاح سبک زندگی و دسترسی عادلانه و مناسب همه افراد به خدمات یکسان و برخط از دیگر اهداف تدوین و تهیه این اطلس است. با بررسی طرح آینده نگاری ملی، وضعیت استارتاپ های جهان در حوزه‌های غیر روتین در ۱۵ حوزه بررسی شد، اغلب استارتاپ های کشور بر پلت فرم‌های اجتماعی از جمله غذا، خدمات تحویل آنلاین خرید و فروش آنلاین و حمل و نقل تمرکز کرده اند در حالی که در دنیا کسب و کارهای دیگری نیز وجود دارند.

بررسی فعالیت ۷۰ استارتاپ حوزه سلامت دیجیتال

یکی از ۱۵ حوزه بررسی شده در طرح آینده نگاری ملی، حوزه خدمات سلامت دیجیتال بود که نوع فعالیت‌ها، ارائه خدمات و روش‌های کسب و کار بیش از ۷۰ استارتاپ در حوزه سلامت دیجیتال مورد مطالعه و بررسی قرار گرفت. بازارهای هدف استارتاپ های سلامت دیجیتال بر سه دسته شهروندان-بیماران، ارائه دهندگان خدمات سلامت و محیط‌های آموزشی متمرکز شده است که هریک از این دسته‌ها خود بخش‌های متفاوتی دارد.

دسته شهروندان-بیماران بر سه موضوع تناسب اندام و سبک زندگی، مراقبت در منزل و شبکه‌های اجتماعی و بازارگاه های الکترونیکی متمرکز شده است. دسته محیط‌های آموزشی هم به موضوع خدمات آموزشی و دسته ارائه دهندگان خدمات سلامت نیز بر موضوع تشخیص و مراقبت پیشرفته و مدیریت دانش تمرکز دارند.

این استارتاپ ها در زمینه نظارت بر تغذیه و فعالیت، سامانه‌های آموزشی-ترویجی مشاوره ورزش و تناسب اندام، ابزارک های پوشیدنی هوشمند فعالیت دارند. همچنین محورهای پایشگر خواب، پایش علائم حیاتی، آزمایش خون در خانه، نظارت برجنین و مادر باردار و نظارت بر ریه و تنفس از جمله اقدامات استارتاپ های فعال در حوزه مراقبت در منزل است.

استارتاپ های شبکه های اجتماعی و بازارگاه‌های الکترونیکی نیز فعالیت خود را بر موضوعات رزرو وقت ملاقات، آزمایش، ارتباط بیمار و پزشک و ارتباط بیماران با یکدیگر متمرکز کرده‌اند. بخش خدمات آموزشی نیز به محورهای واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و محتوای آموزشی چند رسانه‌ای می‌پردازد.

استارتاپ های حوزه تشخیص مراقبت پیشرفته نیز بر موضوعات سیستم‌های سه بعدی تصاویر، نظارت بر علائم حیاتی، تشخیص داده محور و درمان مبتنی بر بازی تمرکز دارد. در حوزه مدیریت دانش نیز به پرونده‌های الکترونیک، تجزیه و تحلیل کلان داده‌ها و اشتراک اطلاعات و شبکه سازی پرداخته می‌شود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن