اخبار استارتاپی

اتصال شرکت‌های بزرگ با ایده پردازان جوان در اینوتکس 2019

نیازهای فناورانه در حوزه ی صنعت فولاد، آتش‌نشانی، خودرو و دفاتر خدمات الکترونیکی، سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح در نمایشگاه اینوتکس 2019 ارائه می شود.

ارائه نیازهای فناورانه صنعت فولاد، آتش‌نشانی، خودرو (بر اساس درخواست مرکز تحقیقات فناوری سایپا) و دفاتر خدمات الکترونیکی سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح، از جمله برنامه هایی است که در چارچوب رویدادهای ارائه نیاز فناوری در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۹ برگزار می شود.

بعد از برگزاری هر رویداد، اتاق جلسات رو در رو در اختیار شرکت‌کنندگان قرار خواهد گرفت تا ابعاد بیشتری از نیازهای مطرح شده، مورد بررسی قرار گیرد.

هموار شدن راه اتصال شرکت‌های بزرگ با ایده‌پردازان جوان

همچنین در نمایشگاه اینوتکس امسال رویداد «اینوتکس تلنت» نیز برگزار می شود، این رویداد به نوعی یک شتابدهی شغلی است که شرکت ها و جوانان به خصوص دانشجویان و تازه فارغ‌التحصیلان را در کنار یکدیگر جمع می کند، این رویداد دو روزه شرکتهای بزرگ را در ارتباط با جوانان مستعدی که به فکر تحقق آینده و ایده های خود هستند، قرار می‌دهد و در نهایت به ایجاد فرصتهای شغلی منجر خواهد شد.

در این رویداد، جوانان با سازمان ها ملاقات خواهند کرد و توانایی های خود را برای دستیابی به مشاغل مناسب تقویت می کنند. در بخش اول، شرکت کنندگان درباره کشف ارزش خود و سهم بندی بازار آموزش خواهند دید و در بخش دوم، شرکت کنندگان هر آنچه را که آموختند، تمرین خواهند کرد و توانایی های خود را برای شرکت ها ارائه می دهند.

توسعه همکاری‌ها در اینوتکس ۲۰۱۹

بخش دیگری که در این نمایشگاه طراحی شده «کافه سرمایه اینوتکس» است، رویداد کافه سرمایه گردهمایی تخصصی شرکت‌ها، سرمایه گذاران حقیقی، حقوقی و گروهی از استارتاپ های برتر است که نخستین بار در فروردین ماه ۹۷ با همکاری فرابورس ایران همزمان با نمایشگاه بورس، بانک و بیمه در فین‌استارز ۲۰۱۸ برگزار شد.

نحوه برگزاری این رویداد بدین صورت است که نماینده هر شرکت یا سرمایه گذار در میز اختصاصی خود مستقر می‌شود و تمامی استارتاپ ها در مدت زمانی کوتاه به صورت خصوصی خود را به آنها معرفی می‌کنند، در نهایت نماینده هر شرکت یا سرمایه گذار می‌تواند، به استارتاپ مورد علاقه خود پیشنهاد همکاری ارائه دهد.

دومین برنامه جذب سرمایه در هفتمین نمایشگاه فناوری و نوآوری اینوتکس، با همکاری پارک فناوری پردیس در تیر ماه ۹۷ برگزار شد، سومین دوره از رویدادهای کافه سرمایه نیز همزمان با نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار با همکاری همه جانبه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در دی ماه ۹۷ برگزار شد. رویداد کافه سرمایه اینوتکس برای تسهیل امر جذب سرمایه و ایجاد زمینه رشد برای استارتاپ های برتری که نیاز به جذب سرمایه داشتند تدارک دیده شد.

رویداد کافه سرمایه اینوتکس در سال ۱۳۹۸ همزمان با برگزاری هشتمین نمایشگاه فناوری و نوآوری اینوتکس، در حال برگزاری است.

اینو جوان فضایی برای بلوغ ایده های کودکان و نوجوانان

«اینوجوان» بخش دیگری است که در اینوتکس برگزار می شود. این رویداد امسال در مساحتی حدوداً ۳۰۰ متر و با چند رویداد مجزا و با حضور سازمان بین المللی یونیسف به عنوان همراه و حامی اینوجوان، فضای متفاوتی را در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۹ برای کودکان و نوجوانان رقم زده است تا علاوه بر تمرین ایده پردازی، کارتیمی و کسب تجربه، بتوانند همراه با بازی و سرگرمی متناسب با سن خود، آموزش های لازم را نیز کسب کنند.

نمایش فرصت‌های شغلی و کارآموزی استارتاپ ها

«ایستگاه کار اینوتکس» با همکاری استارتاپ دانشکار در نمایشگاه اینوتکس امسال بستری را فراهم کرده است تا شرکت های حاضر در اینوتکس فرصت های شغلی و کارآموزی خود را به نمایش بگذارند و بازدیدکنندگان نیز بتوانند برای این فرصت ها رزومه خود را ارسال کنند. علاوه بر این تمامی بازدیدکنندگان از نمایشگاه می توانند با حضور در این ایستگاه با انجام آزمون های شخصیتی، توانمندی ها و استعدادهای خود را بهتر بشناسند.

نمایشگاه اینوتکس محیطی است که بسیاری از شرکت ها و استارتاپ های فعال در اکوسیستم فناوری کشور در آن گردهم می آیند. هر یک از این شرکت ها و استارتاپ ها برای گسترش فعالیت ها، انجام پروژه های خود و حتی به عنوان هم تیمی نیاز به جذب نیروی انسانی خلاق و باانگیزه دارند.

اینوتکس ۲۰۱۹ که تا ۲۲ خرداماه در نمایشگاه بین المللی تهران در حال برگزاری است، فضایی را برای گردهمایی بازیگران زیست بوم نوآوری و فناوری فراهم کرده است تا ایده ها و توانمندی های خود را به نمایش بگذارند و توسعه دهند. در این میان ایده پردازانی که نیاز به حمایت های فکری و مالی برای به فعل درآوردن خلاقیت های خود دارند نیز می توانند سرمایه گذاران مختلفی را برای خود پیدا کنند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام وقت خوش من چطور میتوانم با شما در ارتباط باشم

  2. من طرح و ایده اپلیکیشنی دارم که ۳ سال روش کار کردم یک ایده جهانی هستش
    پروپوزالش و نوشتم نیاز به کمک برای لینک با طرف مناسب میگردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا