اخبار استارتاپی

بهره مندی یک هزار و ۳۵۲ نفر از تسهیلات طرح سربازی تخصصی شرکت های دانش بنیان

بیش از هزار و۳۵۲ نفر از تسهیلات نظام وظیفه تخصصی ویژه نخبگان فناور با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد کل نیروهای مسلح بهره‌مند شدند.

از ابتدای اجرای طرح تسهیلات سربازی نخبگان فناور توسط مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که از سال ۹۵ تا پایان سال ۹۷ بوده است، یک هزار و ۳۵۲ نفر از تسهیلات طرح سربازی نخبگان فناوری مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بهره مند شدند.

با اجرای طرح سربازی نخبگان فناور که از سال ۹۵ آغاز به کار کرده است این تسهیلات در سال ۹۵ به ۱۴۶ نفر،در سال ۹۶ به ۵۸۴ نفر و در سال ۹۷ به ۶۲۲ نفر اختصاص یافته که در مجموع هزار و ۳۵۲ نفر از این تسهیلات بهره مند شده‌اند.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان به منظور پشتیبانی از فعالیت‌های تخصصی دانش‌آموختگان برتر دانشگاهي که به فعالیت‌های فنّاورانه اشتغال دارند، تسهیلات نظام وظیفۀ تخصصی را برای افراد فعال در شرکت‌هاي دانش بنيان، شرکت های مستقر در مراکز رشد و پارک های علم و فناوری در نظر گرفت که به سه شکل انجام پروژه جایگزین خدمت در دستگاه های دفاعی و دولتی، امریه در شرکت دانش بنیان و انجام پروژه در شرکت دانش بنیان اجرایی شده است.

همچنین لازم است ذکر شود که طرح جذب سربازان وظیفه در قالب امریه صرفا برای افراد فعال در شرکت های دانش بنیان قابل اجراست و فرد باید فارغ التحصیل مقاطع کارشناسی و بالاتر باشد. به علاوه متقاضی استفاده از طرح سرباز امریه نباید دارای برگ اعزام به خدمت با مهر غیبت باشد.

در اجرای طرح جایگزین خدمت برای دستگاه‌های دفاعی و دولتی نیز فرد متقاضی پس از احراز امتیازهای لازم، به ستاد کل نیروهای مسلح معرفی می‌شود و بعد از اجرای پروژه پژوهشی مورد نیاز یکی از سازمان‌های دفاعی یا دولتی کشور،کارت پایان خدمت خود را دریافت می کند.

متقاضیان انجام پروژه جایگزین خدمت در شرکت دانش بنیان نیز پس از کسب امتیازهای لازم و تایید اولیه از سوی مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان، به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح معرفی و پس از آن مراحل تخصیص فرد برای اجرای پروژه در شرکت دانش بنیان ادامه خواهد یافت.

 اطلاعات تکمیلی اعم از شرایط هر کدام از طرح ها، امتیازبندی های مورد نظر و نحوه ی ارسال درخواست در این سامانه آمده است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن