اخبار استارتاپیاخبار فین تک

اولین رمزارز ایرانی عرضه می‌شود

توکن پیمان به عنوان اولین رمزارز ایرانی با پشتوانه طلا از اول تیرماه به صورت محدود عرضه خواهد شد.

خدمات حقوقی کسب و کار

ولی الله فاطمی، مدیرعامل ققنوس با تایید خبر عرضه ی اولین رمزارز ایرانی اعلام کرد: «در شرایط فعلی تصمیم گرفته شد تا در مرحله اول هر کدام از میزبان ها این توکن را فقط برای مشتریان خودشان ارائه دهند و پس از طی شدن یک دوره زمانی به صورت عمومی عرضه صورت گیرد.» براساس اظهارات او دارندگان پیمان می توانند این توکن را با یکدیگر مبادله کنند و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

در مراسم کلیدگذاری ققنوس و در سپیدنامه ققنوس اعلام شد عرضه اولیه پیمان به عنوان اولین محصول شبکه ققنوس اول تیرماه (سال ۱۳۹۸) صورت خواهد گرفت. فاطمی با اشاره به اینکه ققنوس تا کنون تمامی مصوبات و قوانین کشور را رعایت کرده، گفت: «با شفاف شدن قوانین ساده‌تر می‌توان در این زمینه فعالیت کرد.»

اشاره مدیرعامل ققنوس به مصوبه کمیسیون اقتصادی دولت در مورد فناوری بلاک چین است. این مصوبه‌ که قرار بود هفته پیش به تصویب رسد اما رای لازم برای تصویب در هیات دولت را به دست نیاورد، علاوه بر اینکه تکلیف ماینینگ (اسختراج رمز ارز) در کشور را مشخص می‌کرد، حوزه فعالیت و اختیارات هر کدام از بخش‌های تصمیم‌ساز کشور در مورد فناوری بلاک چین را نیز می‌توانست شفاف‌سازی کند.

مدیرعامل ققنوس با اشاره به اینکه هم زمان با عرضه پیمان، کیف‌پول ققنوس نیز برای استفاده خریداران این رمزارز منتشر خواهد شد گفت: «البته هر کدام از میزبانان نیز باید کیف‌پول مخصوص خود را ارائه دهند، هم‌اکنون چند میزبان برای ارائه کیف‌پول خود اعلام آمادگی کرده‌اند.»

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

سید وحید مرتضوی

مدیر محتوای اکوموتیو، کارشناسی ارشد بهینه سازی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا