اخبار استارتاپی

توسعه استارت آپ های حوزه صنایع خلاق موسیقی

تفاهم‌نامه‌ای در راستای به‌کارگیری ظرفیت‌ها و استفاده از پتانسیل‌های داخلی و بین‌المللی برای شناسایی، گزینش، رشد و توسعه استارت‌آپ‌های حوزه صنایع خلاق امضا شد.

به منظور تحقق سیاست های کلان نظام جمهوری اسلامی ایران در حوزه علم و فناوری و همچنین تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی از طریق گسترش فعالیت های دانش بنیان و توسعه زیست بوم صنایع خلاق، تفاهم نامه ای میان ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و موسسه فرهنگی هنری آواسازان ققنوس منعقد شد.

این تفاهم‌نامه با هدف استفاده از ظرفیت‌های صنعت موسیقی در توسعه بسترهای کارآفرینی دانش بنیان و هم‌افزایی و به اشتراک‌گذاری منابع و تاسیس، راه‌اندازی و آغاز به کار مرکز شتاب دهی و نوآوری صنایع خلاق ققنوس منعقد شد.

در این تفاهم‌نامه، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری متعهد شده است که از تأسیس و راه‌اندازی مرکز شتاب دهی و نوآوری حمایت مالی و معنوی کند و همچنین اقدامات لازم برای تسریع در اخذ مجوزهای لازم برای تاسیس و آغاز به کار مرکز را انجام دهد.

کمک به تامین منابع مطالعاتی مورد نیاز برای فعالیت‌های مرکز با همکاری مجموعه‌ها و نهادهای ذیربط و ذینفع، معرفی استارت آپ های فعال در حوزه صنایع خلاق به مرکز، تسهیل شرایط و تسریع فرآیند اخذ تائیدیه خلاق و مجوزهای مورد نیاز برای استارت‌آپ‌های معرفی شده توسط مرکز و حمایت از تجاری سازی طرح‌های موفق و معرفی آنها به بهره‌برداران و متقاضیان به خصوص در دستگاه‌های اجرایی از دیگر تعهدات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

همچنین از دیگر حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می‌توان به حمایت از صادرات و بازارسازی برای محصولات تجاری شده توسط استارت آپ های تحت پوشش مرکز و اطلاع رسانی و معرفی فعالیت‌های مرکز شتاب دهی و نوآوری به فعالان حوزه دانش بنیان در راستای برنامه شرکت‌های خلاق اشاره کرد.

تاسیس، راه‌اندازی و راهبری مرکز شتاب دهی و نوآوری حوزه صنایع خلاق با تاکید بر صنعت موسیقی مطابق با آخرین استانداردهای جهانی و چارچوب‌های قانونی، فرهنگی و اجتماعی مورد تایید کشور، تهیه گزارشات پیشرفت مراحل تاسیس و راه اندازی و ارائه آن هر سه ماه یک بار به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ارائه بسته خدمات قابل ارائه به استارت آپ ها مطابق با تجارب موفق داخلی و خارجی نیز از تعهدات موسسه فرهنگی هنری آواسازان ققنوس در این تفاهم‌نامه است.

به منظور اجرایی کردن مفاد تفاهم‌نامه، کمیته ای متشکل از نمایندگان طرفین تشکیل می‌شود. این کمیته وظیفه تدوین برنامه اجرایی توافقات، تعیین اعتبار مورد نیاز و نظارت بر اجرای صحیح برنامه‌ها را بر عهده دارد.

مدت این تفاهم‌نامه از تاریخ اول تیرماه ۹۸ به مدت ۳ سال تعیین شده است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن