اخبار استارتاپیاخبار کشاورزی

هم اندیشی کسب و کار های مرکز آموزش عالی امام خمینی

اولین نشست هم اندیشی کسب و کارهای مستقر در مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره)

به گزارش اکوموتیو روز سه شنبه ۱۸ تیرماه ۱۳۹۸، اولین نشست هم اندیشی کسب و کار های مستقر در مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره) با هدف تقویت شبکه ارتباطی کسب و کارهای مستقر و فراهم کردن زمینه رشد و توسعه آنها برگزار شد. در این نشست مدیران عامل و یا نمایندگان کسب و کارها اعم از طرح­ های کارآفرینی فارغ التحصیلان، شرکت­ های مستقر دانش بنیان و شرکت­های طرف قرارداد حضور داشتند.

دکتر ولدان مدیرکل دفتر فناوری، تجاری­ سازی و انتقال یافته ­های سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و دکتر مختاری مجری پروژه کسب و کارهای نوپا از جمله مدعوین این جلسه بودند. در ابتدای جلسه پس از قرائت قرآن دکتر میررحیمی معاون پژوهشی و کارآفرینی مرکز با ذکر اهداف این نشست به توضیح اهمیت موضوع پرداخت. طی این جلسه معرفی پتانسیل ­های مرکز برای رشد و توسعه کسب و کارها بیان گردید و یکی از محوری ­ترین برنامه­ های جاری مرکز تقویت اکوسیستم کسب و کارهای نوپای کشاورزی بیان شد.

در این رویداد تمامی کسب و کارهای شاغل در مرکز، مشخصات خود اعم از نوع شرکت، محصول تولیدی و ظرفیت­ های توسعه ­ای خود را بیان نمودند. همچنین دکتر ولدان به زمینه ­های ایجاد شده سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی جهت حمایت از شرکت های دانش بنیان اشاره کردند و زیست بوم ایجاد شده توسط مرکز را بسیار حیاتی و در راستای سیاست­ های سازمان قلمداد نمودند.

گفتنی است با دعوت شرکت دانش بنیان وستا، دکتر صالحی معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی-فناوری ریاست جمهوری ضمن بازدید از سایت زیست بوم کارآفرینی و کسب و کارهای نوپای مرکز در این جلسه حضور بهم رساندند. ایشان ضمن قدردانی از زحمات صورت گرفته، ظرفیت­ های قانونی جهت حمایت از کسب و کارهای نوپای کشاورزی را بیان نمودند.

دکتر صالحی ضمن اعلام سیاست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مبنی بر توسعه شبکه نوآوری و کارآفرینی، حمایت مادی و معنوی معاونت علمی و فناوری را از زیست بوم نوآوری کشاورزی مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره) اعلام نمود. در این جلسه خانم دکتر نیک وش در حضور معاون نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن تشکر از حضور ارزشمند ایشان در زیست بوم مرکز امام و نشست حاضر به ذکر اهمیت و ضرورت حمایت آن معاونت از استارتاپ های کشاورزی و توسعه زیست بوم یاد شده اشاره کرد.

دکتر مخبر رئیس مرکز نیز ضمن قدردانی از تلاش تمامی دست اندرکاران ایجاد این زیست بوم تاکید نمودند که محور اصلی این پروژه بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت­ های تخصصی آنها خواهد بود. در ادامه شرکت ها و مجریان طرح های کارآفرینی به معرفی برنامه ها و فعالیت های خود پرداختند و زمینه آشنایی ایشان با یکدیگر فراهم شد. در خاتمه راه اندازی کانال ارتباطی مجازی، تهیه نشریه و خبرنامه از کسب و کارهای مستقر، برگزاری مرتب و ممتد این نشست و برگزاری دورهمی شرکت ها و طرح های کسب و کار مستقر در مرکز در محل شرکت وستا در تاریخ ۳۱ شهریور ماه سال جاری از جمله موارد مصوب این نشست بود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر
مطالب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *