اخبار استارتاپی

ثبت نام شرکت ها و تیم های نوپای استارتاپی در طرح ایران هوشمند

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران از ثبت نام ۱۴۹ شرکت و تیم نوپای استارتاپی در طرح ایران هوشمند خبر داد.

خدمات حقوقی کسب و کار

در نشست خبری که با حضور رئیس سازمان فضایی کشور و دانشگاهیان و فعالان بخش خصوصی در حوزه کسب و کارهای فضاپایه برگزار شد حسین صمیمی، با بیان اینکه طرح ایران هوشمند با هدف حمایت از شرکت های نوپا و استارت آپ ها در حوزه فناوری اطلاعات و علوم فضایی شکل گرفته است، افزود: تاکنون ۱۲۹ شرکت نوپا و ۲۰ تیم نوپای استارت آپی در سامانه طرح ایران هوشمند ثبت نام کرده اند.

وی گفت: در راستای حمایت از فعالیت‌های استارت آپ ها در حوزه فناوری اطلاعات یک صندوق سرمایه گذاری خطر پذیر با مشارکت ۴۰ درصدی دولت و ۶۰ درصد بخش خصوصی شکل گرفته است و آمادگی کامل برای حمایت از ایده های خلاقانه در زمینه فناوری اطلاعات و علوم فضایی را دارد.

همچنین حجت تار زاده معاون توسعه مدیریت سازمان فضایی کشور نیز در این نشست از توسعه فناوری فضایی و ایجاد ۴ ایستگاه ثابت و سیار کنترل ماهواره‌ای در سطح کشور خبر داد و تصریح کرد: یکی از ۴ نقطه مکان‌یابی شده در آذربایجان غربی و شهرستان سلماس قرار دارد که جز بهینه‌ترین نقاط مکان‌یابی شده در کشور است.

وی سیاست سازمان فضایی کشور را توسعه فعالیت‌ها از طریق استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی و شرکت‌های دانش بنیان عنوان و اظهار کرد: ساخت دو ماهواره سنجش اپتیکی و ماهواره راداری و توسعه ایستگاه‌های زمینی از جمله مواردی است که با همکاری شرکت‌های دانش بنیان و بخش خصوصی درصدد به سرانجام رساندن آن هستیم.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

سید وحید مرتضوی

مدیر محتوای اکوموتیو، کارشناسی ارشد بهینه سازی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا