اخبار استارتاپی

عرضه نرم افزار اورژانس ۱۱۵ در نمایشگاه الکامپ

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: اپلیکیشن اورژانس ۱۱۵ هم اکنون قابل نصب روی گوشی‌های موبایل است و در نمایشگاه الکامپ امسال در سالن دولت الکترونیک عرضه شده است.

پیرحسین کولیوند در حاشیه بازدید از نمایشگاه الکامپ و در نشست خبری مشترک با رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: با اجرای تفاهمنامه سازمان اورژانس کشور و مرکز مدیریت فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، در صورتی که فرد با اورژانس تماس بگیرد، تمام اطلاعات وی به اورژانس منتقل شده و زمان ارائه خدمات پیش بیمارستانی و پذیرش اورژانس به حداقل زمان ممکن کاهش می یابد.

کولیوند تأکید کرد: این اطلاعات اولیه، پس از جانمایی فرد تماس‌گیرنده با بیمار و آشنایی اورژانس با وضعیت پرونده سلامت الکترونیک بیمار دریافت می‌شود. رئیس سازمان اورژانس کشور همچنین با اشاره به برنامه مدیریت سکته ها در وزارت بهداشت گفت: مدیریت سکته های مغزی در ایران نسبت به متوسط جهانی، یک الگوی موفق محسوب می‌شود. سامانه‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات در اورژانس کشور، عملکردهای موفقی داشته و شاهد بیشترین تأثیرگذاری در سامانه‌هایی مانند هدایت و عملیات حوادث غیرمترقبه بودیم.

در این نشست تفاهمنامه همکاری فنی و فرآیندی برای افزایش سطح کیفی خدمات اورژانس و هوشمندسازی ارتباطات پیش بیمارستانی و بیمارستانی بین سازمان اورژانس کشور و مرکز مدیریت فناوری اطلاعات وزارت بهداشت امضا شد. این تفاهمنامه میان پیرحسین کولیوند رئیس اورژانس کشور و فوریت‌های پزشکی و حمیدرضا صفی‌خانی رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در حاشیه نخستین روز نمایشگاه الکامپ منعقد شد.

هدف از انعقاد این تفاهمنامه، همکاری فنی و فرآیندی برای افزایش سطح کیفی خدمات اورژانس و هوشمندسازی ارتباطات پیش‌بیمارستانی و پذیرش بیمارستانی است تا زمان ارائه خدمات اورژانس، به حداقل زمان کاهش یابد.

یکی از مهمترین خدمات نظام سلامت الکترونیک، افزایش سطح کیفی خدمات اورژانس است که امکان تبادل مستقیم اطلاعات اورژانس با پرونده الکترونیک سلامت فرد فراهم شود. از این رو با امضای این تفاهمنامه، مدیریت پرونده الکترونیک و اورژانس برای تبادل اطلاعات آنلاین مردم به اورژانس فراهم می‌شود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *