اخبار استارتاپیاخبار سرمایه گذاری خطرپذیر

راه اندازی ۳ صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر استانی در حاشیه الکامپ

طی تفاهم نامه ای که میان نظام صنفی رایانه ای و ستاد توسعه فناوری اطلاعات معاونت علمی منعقد شد، سه صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر استانی راه اندازی می شود.

اکودی‌ام

طی تفاهم نامه ای که میان محمدباقر اثنی عشری رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و مهدی محمدی دبیر ستاد توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری در حاشیه بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ تهران منعقد شد، سه صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر استانی راه اندازی می شود.

مهدی محمدی در این مراسم گفت: طی این تفاهم نامه و در راستای توسعه صندوق‌های سرمایه گذاری خطرپذیر در کشور برای توسعه کسب و کار های دیجیتال موضوع راه اندازی صندوق‌های سرمایه گذاری خطرپذیر (VC) استانی را در دستور کار قرار داده ایم و به عنوان پایلوت سه صندوق در استان‌های کشور راه اندازی خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه جذابیت سرمایه گذاری در سایر بازارها کاهش پیدا کرده و جذابیت سرمایه گذاری در بازارهای فناوری اطلاعات و کسب و کارهای نوپا افزایش یافته است، برای ورود سرمایه گذاران جدید به این حوزه باید بستری فراهم شود. وی با اشاره به جریان موفق استارت آپی در کشور گفت: دولت برای تشویق سرمایه گذاری در این حوزه با بخش خصوصی همکاری می‌کند.

محمدی گفت: هم اکنون طبق تفاهم نامه‌ای که میان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و ستاد توسعه فناوری اطلاعات معاونت علمی منعقد شده است بخشی از فرآیند سیاست گذاری در حوزه سرمایه گذاری‌های خطرپذیر را به سازمان نظام صنفی انتقال می‌دهیم به این ترتیب بخش خصوصی نه تنها در اجرا بلکه در سیاست گذاری حوزه سرمایه گذاری‌های کسب و کارهای نوپا نیز ورود پیدا خواهد کرد.

وی تصریح کرد: هم اکنون دولت‌ها برای تشویق سرمایه گذاران خطرپذیر بخشی از ریسک صندوق‌های سرمایه گذاری را می‌پذیرند، ما نیز در کشورمان در راستای این اقدام قصد داریم بخشی از ریسک صندوق‌های خطرپذیر را پذیرفته و در سود و زیان سرمایه گذاری آنها مشارکت داشته باشیم بر این اساس در صورت سرمایه گذاری یک واحد از سوی صندوق‌های سرمایه گذاری معاونت علمی و صندوق نوآوری و شکوفایی، دو واحد سرمایه گذاری خواهند کرد. محمدی گفت: پایلوت این طرح را با امضای تفاهم نامه دوجانبه با سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و تفاهم نامه چهار جانبه با کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران، صندوق نوآوری و شکوفایی و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای آغاز خواهیم کرد.

علاوه بر تفاهم دوجانبه میان ستاد توسعه ICT معاونت علمی و سازمان نصر، تفاهم چهار جانبه ای با حضور این دو نهاد و کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران و صندوق نوآوری و شکوفایی در راستای ایجاد تسهیلات و مشارکت در سرمایه گذاری برای توسعه کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در حاشیه نمایشگاه الکامپ منعقد شد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
مهر
نمایش بیشتر

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا