اخبار استارتاپی

تاسیس صندوق نوآفرین با سرمایه ی هزار میلیارد ریالی تصویب شد

در چهل و یکمین جلسه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری با موافقت اعضا تاسیس صندوق پژوهش و فناوری نوآفرین با سرمایه هزار میلیارد ریالی تصویب شد.

در چهل و یکمین جلسه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری با موافقت اعضا تاسیس صندوق پژوهش و فناوری نوآفرین با سرمایه هزار میلیارد ریالی تصویب شد که این صندوق با سهامداری ۴۰ درصدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و ۶۰ درصدی بخش خصوصی فعالیت خود را آغاز کند.

دکتر علی وحدت دبیر کارگروه و رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، گفت: در راستای مصوبه دولت و تاکید ریاست محترم جمهور مبنی اجرای هر چه سریعتر آیین نامه حمایت از شرکت‌های نوپا درخواست تاسیس صندوق نوآفرین با قید فوریت در دستور کار دبیرخانه کارگروه قرار گرفت و با همکاری وزارت ارتباطات، سازمان فناوری اطلاعات و دبیرخانه کارگروه، درنهایت در جلسه چهل و یکم کارگروه با حضور اکثریت اعضا مطرح و به تصویب رسید.

وحدت، ادامه داد: این صندوق با سرمایه هزار میلیارد ریالی با سهامداری ۴۰ درصدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و ۶۰ درصدی بخش خصوصی فعالیت خود را آغاز می‌کند. وی در ادامه اظهار امیدواری کرد: این صندوق بتواند زمینه رشد استارتاپ های حوزه فناوری اطلاعات و دیجیتال در کشور را فراهم کند.

دبیر کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری، در ادامه از آغاز به کار صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی خبرداد و گفت: تاسیس صندوق دانشگاه آزاد اسلامی در هشتمین جلسه کارگروه در سال ۱۳۹۵ به تصویب رسیده بود اما تاکنون عملیاتی نشده بود. در همین راستا با پیگیری های ریاست دانشگاه آزاد، برای آغاز فعالیت رسمی صندوق، تغییر ترکیب سهام داران و افزایش سرمایه صندوق به ۲۰۰ میلیارد ریال در چهل و یکمین جلسه کارگروه به تصویب رسید.

چهل و یکمین جلسه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری امروز دوشنبه سی و یکم تیرماه با حضور دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی و اکثریت اعضا در محل وزارت علوم برگزار شد. صندوق‌های غیردولتی پژوهش و فناوری به منظور فراهم کردن زمینه لازم برای سرمایه گذاری و مشارکت بخش خصوصی در امر پژوهش و فناوری تاسیس شده اند و دبیرخانه کارگروه در صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری مستقر است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *