اخبار استارتاپی

حضور استارت آپ ها در نمایشگاه صنعت ساختمان

معاونت پشتیبانی برنامه ریزی و تحقیقات اتاق تعاون گفت: در شرایطی که در تحریم قرار داریم و مسکن در رکود به سفر می برد این نمایشگاه فرصتی مناسب برای تحقق شعار سال است.

نمایشگاه صنعت ساختمان مرداد ماه هر سال از سوی اتاق تعاون ایران برگزار می شود. امسال نیز این نمایشگاه در راستای شعار سال که رونق تولید است با حضور 960 شرکت در حال برگزاری است.

در این نمایشگاه 9 کشور خارجی شامل: ترکیه ،کره جنوبی، انگلیس، اردن، ایتالیا، چین، اسپانیا، امارات و آمریکا حضور دارند. با توجه به اینکه بازاریابی یکی از اهداف سنتی نمایشگاه ها است؛ توسعه صادرات غیر نفتی، ارتباط صنعت با دانشگاه و استفاده از ظرفیت های داخلی در تولید محصولات و تکنولوژی های مورد نیاز از اهداف اصلی نمایشگاه است. این نمایشگاه که به عنوان فرصتی برای ارائه آخرین دستاوردها، اختراعات و صنایع بومی سازی شده توسط تولید کنندگان داخلی است، در شرایط عدم تعادل بازارها می تواند زمینه ساز سرمایه گذاری های جذاب در حوزه مسکن تلقی شود.

علی مطیع جهانی معاونت پشتیبانی برنامه ریزی و تحقیقات اتاق تعاون و دبیر اجرایی نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان، با اشاره به حضور 9 کشور خارجی شامل ترکیه. کره جنوبی، انگلیس، اردن، ایتالیا، چین، اسپانیا، امارات و آمریکا در این نمایشگاه بیان کرد: در نمایشگاه نوزدهم صنعت ساختمان مساحتی بالغ بر 80 هزار متر مربع تحت پوشش قرار گرفته است که نسبت به سال قبل افزایش قابل توجهی داشته است.

مطیع جهانی از برگزاری دوره برگزاری تامین مالی بنگاه اقتصادی، تبادلات بانکی با عراق، روش‌ها و حمل کالا به سوریه و احیای بافت فرسوده در این نمایشگاه خبرداد. وی درباره نقش حضور اتاق تعاون برای خروج بازار مسکن از رکود گفت: اتاق تعاون به عنوان پارلمان غیر دولتی از تمام ظرفیت برای خروج از رکود مسکن تمام تلاش خود را انجام می‌دهد.

حضور شرکتهای دانش بنیان، استارت آپ ها و صندوق نوآوری و شکوفایی

حضور شرکتهای دانش بنیان، استارت آپ ها و صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و پارک های علمی و فناوری در این نمایشگاه می تواند در شرایط اقتصادی جدی تر از گذشته در جهت رفع نیازهای اولیه و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات در حوزه صنعت ساختمان گام برداشته و در بسیاری از حوزه ها و فناوری های مهم نیز صادرکننده خواهند بود و از شرایط تحریم به عنوان یک فرصت بزرگ برای جهش فناوری کشور استفاده خواهد شد.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به شرایط کنونی اقتصاد ابراز داشت: در شرایط اقتصادی امروز و با توجه به نیاز متقاضیان در حوزه مسکن و نگرانی برای سرمایه گذاری مخصوصاً برای کسانی که توان مالی ضعیفتری دارند، این نمایشگاه که با حضور حداکثری صاحبان صنایع ساختمان برگزار می‌شود تاثیر شایانی در جهت برون رفت مسکن از رکود اقتصادی چند ساله در ایران خواهد داشت. وی افزود: با وجود تحریم های ظالمانه علیه کشور نمایشگاه نوزدهم با محوریت های متفاوتی آغاز به کار خواهد کرد.

حضور دانشگاه ها از جمله دانشگاه علم و صنعت، صنعتی شریف، جامع علمی کاربردی، فنی و حرفه ای با رویکرد رونمایی از اختراعات دانشگاهی با محوریت های پلتفرم، شارت، محصولات بتنی، مقاوم سازی خشت با تکنولوژی لیزر، خانه اسکان موقت تاشو و سبک پلی کربنات، چادرهای پوششی، سیمان ضد موج و شیشه پوش، بتن متخلخل، کف پوش اپوکسی سیار و جداساز لرزهای در سالن اختصاصی به نیازهای علمی و سرمایه گذاری های تولیدی در حوزه ساختمان در این نمایشگاه می تواند پاسخگو و حائز اهمیت باشد.

در دومین روز از نمایشگاه هئیت تجاری عراقی، که متشکل از بخش تعاون، مصرف، مسکن بود در این نمایشگاه حضور یافتند. بازدید از نمایشگاه و مذاکرات تجاری یکی از برنامه های حضور این هئیت در این نمایشگاه بود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *